WRONA i jej minialbum "Absurdalia" premierowo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 10:15
"Absurdalia" - zapowiadana od jakiegoś czasu EPKa WRONY - ujrzy światło dzienne w piątek 1 marca 2024. W dniu premiery WRONA pojawi się w studiu Czwórki i opowie o swoim najnowszym wydawnictwie i planach. 
WRONA podczas koncertu w Czwórce. Artystka zgłosiła się do 5. edycji konkursu Wydaj płytę z Będzie głośno.
WRONA podczas koncertu w Czwórce. Artystka zgłosiła się do 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Foto: PR/Piotr Bajerski

W najbliższym wydaniu audycji, gościem pierwszej godziny będzie WRONA. Artystka odwiedzi studio Czwórki w dniu premiery minialbumu "Absurdalia". To najmłodsze muzyczne dziecko WRONY trafi do serwisów streamingowych 1 marca 2024 roku.

"Absurdalia" jest drugim wydawnictwem na koncie laureatki piątej edycji konkursu Czwórki. Weronika WRONA Jasiówka wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!" w 2021 roku. Ta wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, została także wyróżniona za najlepszą muzykę i teksty przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Dzięki wygranej WRONA wydała debiutancki album "Sen o smaku lukrecji", nagrała teledysk do singla "Double tap" i wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert na żywo w Czwórce.

W piątkowy wieczór artystka w rozmowie z Damianem Sikorskim opowie o swojej EP-ce, twórczości i planach. 

W drugiej godzinie "Będzie głośno!" z debiutancką płytą pojawi się Massel. Multiinstrumentalista, tekściarz i producent tworzący pod własnym nazwiskiem od 2022 r. Zagrał, m.in. na festiwalach Fama i Next Fest. Podczas trasy koncertowej Bisza “Dekada Wilka Live Band” występował jako support. W ramach warsztatów tekściarskich Sklejam Słowa stworzył studio nagrań, w którym współpracował m.in. z Natalią Grosiak, Łoną, Skubasem. Na początek 2024 r. zaplanowana jest ogólnopolska trasa koncertowa promująca pierwszą płytę artysty.


***

Audycja "Będzie głośno" to miejsce, w którym młodzi muzycy mają głos. Pod tym hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. 

Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów Będzie Głośno! zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (01.03) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

AW/DS

Zobacz więcej na temat: Czwórka Wrona MUZYKA płyta
Czytaj także

Sara Kordowska to zespół. Nowy album to "Matki wynalazku"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 12:18
Sara Kordowska cztery lata temu została laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Już wtedy, podczas premierowego koncertu, podkreśliła, że Sara Kordowska to zespół. Dziś powraca z drugim albumem - "Matki wynalazku". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

WRONA - laureatka konkursu Czwórki o swojej karierze i planach

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 14:32
Cały czas można wysyłać zgłoszenia do konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Rozmawiamy z artystką, która zwyciężyła w poprzedniej jego edycji. Jak zapowiada WRONA już niebawem ukaże się jej nowa EP-ka.
rozwiń zwiń