Nasi ludzie z "Będzie Głośno!" - The Bullseyes i Wrona - zwyciężyli Jarocińskie Rytmy Młodych!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 09:03
W jarocińskim amfiteatrze odbył się koncert finałowy Jarocińskich Rytmów Młodych. O zwycięstwo walczyło pięciu wykonawców: Oil Stains, Wrona, The Bullseyes, Kathia oraz Kaozm. Zwyciężyli nasi ludzie z "Będzie głośno". 
Mateusz Jarząbek z The Bullseyes i Wrona na Jarocińskich Rytmach Młodych
Mateusz Jarząbek z The Bullseyes i Wrona na Jarocińskich Rytmach MłodychFoto: archiwum prywatne artystów

Odbywające się w Jarocinie Rytmy Młodych to przegląd zespołów, który ma już ponad 50-letnią tradycję. W tym roku aby wziąć w nim udział, należało zarejestrować się i wysłać dwa różne autorskie utwory: pierwszy w postaci pliku MP3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube. Z morza zgłoszeń - jury pod przewodnictwem Darka Malejonka wybrało 30 wykonawców. Kolejna decyzja była w rękach publiczności. Głosami internautów do finału weszło pięciu wykonawców: Oil Stains, Wrona, The Bullseyes, Kathia oraz Kaozm.

Finałowy koncert Jarocińskich Rytmów Młodych odbył się 14 lipca. Jak przyznaje przewodniczący jury, wybranie zwycięzcy nie było łatwe, bo poziom artystów był bardzo wyrównany i wysoki. 

Ostatecznie zdecydowano, że zwycięstwo i nagroda w wysokości 10 tys. zł przypadną grupie The Bullseyes. Ponadto wyróżnienie otrzymała Wrona, która pojawi na dużej scenie Jarocin Festiwal w sobotę. To artyści, których słuchacze Czwórki doskonale znają z audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno". Nagrodę w postaci gitary Viking Gold Top dla najciekawszego gitarzysty otrzymał instrumentalista Oli Stains.

Duet The Bulleseyes tworzą Mateusz Jarząbek (wokalista i perkusista) oraz Darek Łukasik (gitarzysta i wokalista). Panowie pokazują, jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock. Muzycy, pochodzący z wielkopolskiego Leszna, pragną skrócić dystans i otulić świat muzyką, która czerpie jednocześnie z garażowego rocka i zwięzłej, futurystycznej produkcji. To, co The Bullseyes określają mianem "dobrej zabawy", mieści się gdzieś pomiędzy komponowaniem wysoce uzależniających, energicznych linii melodycznych, a pisaniem hiperbolicznych tekstów bazujących na prostych obserwacjach psychologicznych. 

Muzycznie The Bullseyes to początki brytyjskiej inwazji, szaleństwo The Cramps, zwięzłość wielkich duetów rockowych (White Stripes, The Black Keys) oraz chwytliwość zdjęta żywcem z największych światowych toplist. W prawdziwym rockowym duchu The Bullseyes pragną, by ich piosenki wybrzmiały jak najdalej. "Nic nas tak nie napędza, jak docieranie muzyką w nieosiągalne zakątki świata" - mówią. 

Na swoim koncie mają debiutancki album zatytułowany "The Best of the Bullseyes". To 12 rześkich, skrajnie chwytliwych utworów, będących przechadzką po całym spektrum intensywnych emocji. 25 marca 2022 roku duet pojawił się w Czwórkowym studiu i zaserwował wyjątkowy, energetyczny koncert. 

Zobacz koncert The Bullseyes w Czwórce:

Źr. YouTube/Czwórka


Wrona jest mocno związana z Czwórką. To ona została laureatką Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z »Będzie Głośno!«" w 2021 roku. Wrona, czyli Weronika Jasiówka, to wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, która została też wyróżniona za najlepszą muzykę i teksty przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wcześniej występowała w formie solo actu, wykonując muzykę electro/alternative/pop. Wrona jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain's All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku, w momencie wypuszczenia singla "Divide & Conquer", który był efektem współpracy z duetem DJ-ów z Kalifornii - LA Riots. 

Z Czwórką wydała swoją debiutancką płytę "Sen o smaku lukrecji", a na zaproszenie Uli Kaczyńskiej została jedną z prowadzących Czwórkową audycję "Dziewczyny grają"- W Czwórce zaczynam się czuć jak w domu, a dzięki audycji nasza relacja wchodzi na wyższy poziom - śmiała się WRONA. - Jak dotąd byłam, mam nadzieję, mile widzianym gościem, ale teraz zostawiłam już swoją szczoteczkę do mycia zębów w łazience. 

Zobacz koncert Wrony w Czwórce:

Źr. Czwórka

Wrona, jako wyróżniona przez jury przeglądu Jarocińskie Rytmy Młodych, swoją muzykę zaprezentuje na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w sobotę, 16 lipca. W niedzielę, 17 lipca, na główną scenę zostali zaproszeni The Bullseyes. Niestety zespół miał już zaplanowany występ na Łotwie, a swoje koncertowe, jarocińskie miejsce oddał innemu finaliście - na scenie zobaczymy Kathie.

mat.pras./pj

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najgorsze wakacje ever. Wrona i odwołana trasa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 11:20
W naszym wakacyjnym cyklu "Najgorsze wakacje ever" Ola Opala rozmawia z aktorami, muzykami i artystami na temat ich najgorszych wakacji. Wrona, laureatka naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" wspomina wakacyjną trasę koncertową, podczas której żaden występ się nie odbył. 
rozwiń zwiń