WRONA - laureatka konkursu Czwórki o swojej karierze i planach

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 14:32
Cały czas można wysyłać zgłoszenia do konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Rozmawiamy z artystką, która zwyciężyła w poprzedniej jego edycji. Jak zapowiada WRONA już niebawem ukaże się jej nowa EP-ka.
WRONA podczas koncertu w Czwórce. Artystka zgłosiła się do 5. edycji konkursu Wydaj płytę z Będzie głośno.
WRONA podczas koncertu w Czwórce. Artystka zgłosiła się do 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Foto: PR/Piotr Bajerski
  • "Będzie głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórni.
  • Do 20 października 2023 roku można wysyłać zgłoszenia do konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".
  • Weronika WRONA Jasiówka została laureatką piątej edycji konkursu Czwórki w 2021 roku.
  • W ramach wygranej nagrała debiutancki album "Sen o smaku lukrecji", teraz zapowiada swoją nową EP-kę.

Będzie Głośno! - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórni. Jeszcze do 20 października 2023 można wysyłać zgłoszenia do konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!".

WRONA - podwójna wygrana w konkursie Czwórki

Weronika WRONA Jasiówka została laureatką Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w 2021 roku. Ta wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka, została także wyróżniona za najlepszą muzykę i teksty przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Dzięki wygranej WRONA wydała debiutancki album "Sen o smaku lukrecji", nagrała teledysk do singla "Double tap" i wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert na żywo w Czwórce.

Od tamtego czasu, jak przyznaje, jest dość zajęta. To nie tylko pisanie i tworzenie nowych utworów, ale także klubowa trasa koncertowa i liczne występy. - W marcu i kwietniu tego roku odbyła się moja pierwsza klubowa trasa koncertowa. Dla mnie i mojej menadżerki była ona mega wyzwaniem - opowiada artystka w Czwórce. - W związku z jej organizacją było wiele obaw. Fantastyczne jednak było to, że z każdym koncertem, a było ich siedem, było coraz więcej ludzi. To były wspaniałe spotkania i przede wszystkim mega doświadczenie.

Źródło: Youtube/WRONA - DOUBLE TAP

Czy WRONA zagrała w Jarocinie?

WRONA także zagrała w Jarocinie. To był jej drugi już koncert na festiwalu, na którym, jak przyznaje czuje się świetnie. - Śmieję, że mam nadzieję, że będę grała co roku w Jarocinie i że po prostu będę tam świętować dwudziestolecie pracy artystycznej. Czuję się tam doskonale i nie spodziewałam się, że tak będzie - mówi. - Tworząc "Sen o smaku lukrecji" i pisząc wcześniejsze utwory trochę się odcięłam od klimatów punkowych. Tymczasem cały czas jakieś znaki na niebie i ziemi mnie pchają w tamtym kierunku. Faktycznie w Jarocinie po prostu poczułam, że ja wszystko tam mogę - po prostu - i życiowo, i muzycznie.

W tym roku artystka wystąpiła z zespołem, który udało jej się skompletować mimo nie najlepszych wcześniejszych doświadczeń. - To była zupełnie inna jakość i inny klimat. Także pokuszę się o stwierdzenie, że wolę występować z zespołem niż solo - podkreśla gość Czwórki. - Gra nam się świetnie, jest oczywiście adrenalina, ale jakiś zupełnie inny jej rodzaj. Mam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń. Nie jestem też na scenie sama. 

Źródło: Youtube/WRONA - Kryzys Tożsamości (Official Music Video)

"Kryzys tożsamości" zapowiedzią nowej EP-ki

Nową EPkę WRONY zapowiada singiel "Kryzys tożsamości" i jak zapowiada artystka jej nowy materiał zmierza do tego, żeby było głośniej, mocniej i brutalniej.

- "Kryzys tożsamości" wyszedł w marcu, moja pierwsza EP-ka ukaże się w lutym 2024 roku. Będzie tam troszkę klimat "Smaku lukrecji", ale taki na sterydach - zapowiada rozmówczyni Kamila Jasieńskiego. - Będzie też mocniej, więcej, intensywniej. Będzie panował klimat zarówno skrajności jak i dualizmu. Znajdzie się tam dużo skrajnych rzeczy i to pewnie w przyszłym roku będzie prowadziło do długogrającego albumu.


Posłuchaj
12:34 CZWORKA/(Pierwsze Słyszę - Wrona 12.10.2023.mp3 WRONA o swojej karierze i planach (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

W najbliższym czasie przed WRONĄ kilka koncertów. Do tego spektakularnego dojdzie 28 października 2023 w Poznaniu. - To nie są przelewki. Na dziedzińcu Starego Browar zagramy z zespołem na dachu. Będziemy mieć obuwie porządne na sobie - zdradza gość audycji. - Jesienią czekają mnie jeszcze dwa koncerty, w tym support pewnego zespołu punkowego, co niedługo ogłoszę.

______

Przypominamy też, że Czwórka cały czas czeka na zgłoszenia debiutantów do 6. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Nagrodą w konkursie jest m.in. wydanie płyty cyfrowej z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę w naszym studiu w ramach audycji "Będzie głośno!" i w mediach społecznościowych. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tu: formularz, a regulamin przeczytasz tu: regulamin. Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2023. 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Weronika WRONA Jasiówka 

Data emisji: 12.10.2023

Godzina emisji: 9.15

aw

Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie głośno!" - to się dzieje! Nagraj z nami cyfrowy album!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 12:06
Czwórka już po raz 6. zaprasza debiutantów do wzięcia udziału w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Na zgłoszenia czekamy do 20 października. - Dziś dla muzyków wydanie cyfrowego albumu to number one - mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki. - Dlatego i w Czwórkowym konkursie stawiamy na album w wersji cyfrowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sara Kordowska to zespół. Nowy album to "Matki wynalazku"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 12:18
Sara Kordowska cztery lata temu została laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Już wtedy, podczas premierowego koncertu, podkreśliła, że Sara Kordowska to zespół. Dziś powraca z drugim albumem - "Matki wynalazku". 
rozwiń zwiń