Marcin Kwaśny: żeby dobrze grać, trzeba zaistnieć w swojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 11:40
- Każdy młody artysta powinien być uparty w dążeniu do celu, jeśli to, co robi jest jego prawdziwą pasją - przekonuje aktor Marcin Kwaśny.
Audio
  • Marcin Kwaśny o patriotyzmie, filmach historycznych i planach na przyszłość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Katarzyna Cygler o idei "Artystycznego wybiegu" i pięknie w sztuce (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Aktor Marcin Kwaśny podczas premiery filmu Jerzego Zalewskiego Historia Roja. Zrealizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym Historia Roja o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu ps. Rój, żołnierzu polskiego podziemia antykomunistycznego, trafiła do kin 4 marca 2016
Aktor Marcin Kwaśny podczas premiery filmu Jerzego Zalewskiego "Historia Roja". Zrealizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym "Historia Roja" o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu ps. Rój, żołnierzu polskiego podziemia antykomunistycznego, trafiła do kin 4 marca 2016Foto: PAP/Stach Leszczyński

Gość Czwórki przyznaje, że jego pasją stały się realizacje historyczne. - Dwa lata temu trafił do mnie projekt filmu o Żołnierzach Wyklętych (zobacz: Serwis Specjalny Polskiego Radia) autorstwa Konrada Łęckiego. Moja fundacja "Między słowami" postanowiła wyprodukować ten obraz. I tak to się mniej więcej zaczęło - wspomina. - Zaś po zagraniu roli rotmistrza Pileckiego, kiedy zdałem sobie sprawę, że ten człowiek poświęcił całe swoje życie służbie krajowi, postanowiłem też dać coś od siebie - tłumaczy.

Marcin Kwaśny był gościem pierwszej odsłony nowego Czwórkowego cyklu audycji "Artystyczny wybieg", która w założeniu ma być platformą prezentacji działań twórczych utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Nam opowiadał o tym, jakie cechy charakteru niezbędne są w tym zawodzie i wspominał swoje pierwsze kroki na scenie.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadząca: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Marcin Kwaśny (aktor, scenarzysta, producent)

Data emisji: 3.07.2016

Godzina emisji: 13.00

kul/pg

Czytaj także

"Panie Dulskie" - pokoleniowa moralność po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:00
Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska wystapią w najnowszej produkcji Filipa Bajona "Panie Dulskie". Czwórka odwiedziła plan filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Wichłacz: baterie ładuję, grając w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 13:12
Młoda aktorka właśnie zakończyła zdjęcia do filmów "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy i "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego. Można ją także zobaczyć w spektaklu teatralnym "Porozmawiajmy po niemiecku".
rozwiń zwiń