Jeśli szaleć, to tylko na akordeonie!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 15:02
To życiowe i artystyczne motto Pawła A. Nowaka, wirtuoza akordeonu, który od lat zachęca innych muzyków do bicia pewnego, nietypowego rekordu.
Akordeon to instrument pełen pasji, m.in. dlatego, że dobrze na nim brzmi tango (zdjęcie ilustracyjne)
Akordeon to instrument pełen pasji, m.in. dlatego, że dobrze na nim brzmi tango (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/maja2missy/domena publiczna

A chodzi o ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Odbywa się ono co roku w marcu, podczas Dnia Jedności Kaszub. Z Pawłem A. Nowakiem, twórcą jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz właścicielem liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów, porozmawiamy m.in. o tajnikach gry na tym pełnym pasji instrumentcie.

Ponadto w audycji przyjrzymy się niektórym z najgłośniejszych w ostatnich latach filmom o muzykach.

Wcześniej zaś w "Artystycznym Wybiegu" pojawi się Łukasz Krzewski, który stworzył Her Art, czyli ponadczasową, artystyczną modę użytkową. Porozmawiamy z nim m.in. o tym, jak przebić się jako artysta w świecie, w którym "każdy" projektuje.

***

Na audycję "Artystyczny wybieg" zapraszamy w niedzielę (23.10) od godz. 12.05 do 14.00. Progam poprowadzą Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler.

jsz/kul

Czytaj także

Hip-hop i moda. "Już nie tylko rozciągnięte bluzy"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:40
Pokaz kolekcji zaprojektowanej przez Kanye Westa rozpocznie New York Fashion Week. - Polscy hip-hopowcy też nawiązali stały związek z modą. I zdarza się, że na ciuchach zarabiają więcej niż na muzyce - udowadnia w swoim materiale Martyna Ogonek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitara jak orkiestra w rękach Marcina Patrzałka

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 11:29
"Paganini gitary" - tak w dwóch słowach można by opisać tego młodego wirtuoza, który jako najmłodszy uczestnik w historii wygrał 9. edycję jednego z telewizyjnych show. Jak zaczęła się jego pasja do muzyki?
rozwiń zwiń