Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - kolor, obraz, fotografia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 16:55
Duet artystyczny Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - projektantka i fotograf - reprezentują różne dziedziny sztuki, ale ich współpraca owocuje niezwykle intensywnymi projektami.
Audio
  • Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda opowiadają o swoich projektach i planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda w studiu
Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda w studiuFoto: Czwórka

adam frankiewicz 1200.jpg
Adam Frankiewicz. Taśmy, loopy, minimalistyczna elektronika

Pierwsza to projektantka mody, kostiumów oraz scenografii. Znana przede wszystkim ze wzorzystych kolekcji garniturów, w których w charakterystyczny sposób łączy klasyczne formy z afrykańską ekstrawagancją. Druga to fotograf, skoncentrowana na swojej pasji, jaką jest portret kreatywny, ale również projektantka grafiki, autorka m.in. okładek płyt Meli Koteluk, Doroty Miśkiewicz, Urszuli i zespołów takich jak: Jazzpospolita, BeMy i Goya. - Spotkałyśmy się niedawno, ale okazało się, że myślimy bardzo podobnie, podobnie czujemy sztukę, kolor i wiele rzeczy nas łączy - wspominała Honorata Karapuda. A Chi-Chi Ude opowiadała m.in. o tym, czym jest dla niej moda i kreowanie wizerunku. - Moim celem nie jest bycie modnym, a próba podzielenia się wrażliwością artystyczną, potrzebą współistnienia z kolorem - mówiła w Czwórce.


aleksandra Liput 1200.jpg
Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Współpraca dwóch artystek zaowocowała projektem, łączącym różne dziedziny sztuki, a związanym głównie z... operą. Jakim? O tym opowiadały w Czwórce. Mówiły także o współpracy m.in. z Grzegorzem Turnauem i zdradzały swoje plany na najbliższe miesiące.

W programie rozmawialiśmy także z Beatą Banasik, znaną jako Béa.B., artystką związaną z muzyką, ale także poezją i teatrem. Posłuchaj nagrania drugiej godziny audycji "Artystyczny wybieg", 8.10.2017 <<<


Beata Banasik w studiu Czwórki Beata Banasik w studiu Czwórki

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Goście: Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda 

Data emisji: 8.10.2017

Godzina emisji: 12.07

kd

Czytaj także

Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Bez Klepki: improwizacja opiera się na zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:20
- Podstawą pracy nad improwizacją jest zgoda na drugiego człowieka. Zgoda na propozycję, którą od niego słyszymy. Tylko to jest w stanie ruszyć całą akcję do przodu - wyjaśnia Piotr Barański z Teatru Bez Klepki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Skrzynecka: nie tworzę światów na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:00
- Zawód, który wykonuję sprawił, że nawet kiedy wybieram się do teatru jako widz patrzę na sznurówki w butach u aktorów - śmieje się Julia Skrzynecka i zdradza tajniki pracy scenografa.
rozwiń zwiń