Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
Audio
  • Wywiad z Marcinem Piejasiem, o aktorstwie i planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Łukasz Strzelczyk opowiada o festiwalu "Przemiany" (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Czym jest "ambrotyp"? (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Marcin Piejaś, Katarzyna Cygler i Ula Kaczyńska w redakcji Czwórki
Marcin Piejaś, Katarzyna Cygler i Ula Kaczyńska w redakcji Czwórki

Marcin Piejaś to aktor związany na co dzień z Teatrem Polonia Krystyny Jandy, a także Teatrem Capitol w Warszawie. W Czwórce przyznał, że całe swoje życie podporządkowuje postaciom, w które wciela się na scenach i przed kamerami. - To mój obowiązek. Rozwijanie się i kształtowanie są bardzo ważne w moim zawodzie. Taką drogę wybrałem i muszę nią iść konsekwentnie. Działam na wielu polach, ale nie wiem, czy mógłbym wykonywać inną pracę. W żadnej innej nie czuję się tak dobrze - mówił w Czwórce.

Wraz z Katarzyną Cygler Piejas wspominał także w audycji lata studenckie, które oboje spędzili na… tej samej uczelni. Piejaś mówił o współpracy z Krystyną Jandą i tłumczył, dlaczego aktorstwo to zawód, który polega na... czekaniu, ale zdradził także, jak przygotowuje się do roli i gdzie będzie można go zobaczyć w najbliższym czasie.

W pierwszej godzinie audycji pojawił się Łukasz Strzelczyk, twórca festiwalu "Przemiany". Sprawdziliśmy także, czym jest "ambrotyp", czyli zdjęcie pozytywowe wykonane na szkle. Technika ta powstała w latach 50 XIX wieku i popularnie nazywana jest "mokrym kolodionem". Zapraszamy do wysłuchania nagrań audycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadząca: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Goście: Marcin Piejaś (aktor), Łukasz Strzelczyk (festiwal "Przemiany")

Data emisji: 31.07.2016

Godzina emisji: 13.05

kd/bch

Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Kwaśny: żeby dobrze grać, trzeba zaistnieć w swojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 11:40
- Każdy młody artysta powinien być uparty w dążeniu do celu, jeśli to, co robi jest jego prawdziwą pasją - przekonuje aktor Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Gotz. Aktor prawie idealny i bardzo pracowity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 16:25
- Teatr był w moim życiu od dziecka, ale po drodze zafascynowało mnie także śpiewanie. Pod koniec studiów w tej roli zadebiutowałem w krakowskiej Piwnicy pod Baranami i zostałem zaproszony do zespołu - opowiada Artur Gotz.
rozwiń zwiń