Ewa Ostrowska-Kunert: jako artystka żyję w zgodzie ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 19:00
Ewa Ostrowska-Kunert to aktorka, absolwentka londyńskiego Actor's Temple, specjalizującego się w technice Sanforda Meisnera. Współzałożycielka Fundacji i studia Drama Point. Produkuje spektakle, uczy gościnnie w Szkole Impro oraz AktoRstudio. Pracuje także w korporacji, ale jak podkreśla, to także praca artystyczna.
Audio
  • O swoim zawodowym życiu opowiada Ewa Ostrowska-Kunert (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Ewa ostrowska-Kunert
Ewa ostrowska-Kunert Foto: Alicja Mucha/Czwórka

- Pogodzenie tego wszystkiego to niełatwe zadanie, które kosztowało mnie kilka lat pracy "po godzinach". W tym czasie były trudne decyzje, ostre zakręty i mnóstwo wyjazdów - wspominała w Czwórce.

W Czwórce rozmówczyni Katarzyny Cygler wspominała swój pobyt w Londynie i pewną "filmową historię", dzięki której udało jej się tam powrócić. Na czym polega technika Sanforda Meisnera, której tajniki tam zgłębiła? Mówiła także o tym, w jaki sposób udało jej się wyjść z aktorskiej rutyny. Jak przejść z amarotskiego aktorstwa do tego profesjonalnego? W jaki sposób Ewa Ostrowska-Kunert żyje dziś w zgodzie sama ze sobą i jak planuje rozwijać swoją artystyczną działalność? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.


Ewa ostrowska-Kunert i Katarzyna Cygler Ewa ostrowska-Kunert i Katarzyna Cygler

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "Artystyczny wybieg", 14.07.2019 >>> w której m.in. wywiady z artystami prezentującymi swoje prace podczas Slot art. Festiwal, a także materiał o wystawie prac Zosi Jemioło.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Data emisji: 30.06.2019  

Godzina emisji: 15.06

kd

Czytaj także

Paweł Ferens: teatr to laboratorium dialogu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 16:20
- Teatr jest dla mnie miejscem, w którym - w oderwaniu od własnych bolączek i zmartwień - aktor może spojrzeć na siebie z boku. To potrzebne do samorozwoju i do komunikacji. Z widzem i własnym ja - mówi aktor Paweł Ferens.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Justyna Wielgus - życie w teatrze i rozmowy bez słów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 11:24
Justyna Wielgus miała okazję brać udział w tradycyjnej rozmowie Inuitów, która odbywała się… bez słów. - Raz w roku cała społeczność spotyka się w kręgu i przez 24 godziny rozmawiają ze sobą, wyłącznie patrząc sobie w oczy - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Szewczyk. Jak muzyka przeplata się z aktorstwem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 11:14
Julia Szewczyk studiuje aktorstwo na III roku w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Ale nauki pobierała także w USA, gdzie wystąpiła w musicalu "Chicago".
rozwiń zwiń