X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Helena Urbańska o życiu, które rozpocznie się po szkole teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:30
- Moim marzeniem jest, żeby po szkole teatralnej mieć swoją grupę przyjaciół: aktorów, reżyserów, ludzi sztuki, z którymi będę mogła działać - opowiada Helena Urbańska, studentka drugiego roku Akademii Teatralnej w Warszawie.
Audio
  • Helena Urbańska o sztuce aktorskiej i planach na przyszłość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Helena Urbańska
Helena UrbańskaFoto: Czwórka/Monika Góral

Czytaj także
michał mroczka 1200.jpg
Michał Mroczka: artysta powinien być dyktatorem własnej rzeczywistości

Gość Czwórki przyznaje, że chciałąby w przyszłości stworzyć przestrzeń artystyczną dla twórców z Europy i ze świata. - Dużo podróżuję, żeby przekonać się, jak wygląda wolność teatralna w różnych miejscach na ziemi. Ostatnio wróciłam z Kanady, gdzie przebywałam m.in. na wyspie Manitoulin. To ośrodek rdzennych Amerykanów, w którym udało mi się nawiązać kontakt z grupą teatralną Debajehmujig Storytellers i zobaczyć, co to znaczy "wychodzić z historiami do ludzi" - opowiada aktorka.

Helena Urbańska wyjaśnia też, dlaczego w teatrze ważne są słowa i szczerość przekazu oraz w jakich sytuacjach aktor zaczyna się bać.

W audycji także rozmowa z młodym rzeźbiarzem Janem Musiałowskim oraz z Jakubem Radejem - zwycięzcą konkursu Talenty Trójki w kategorii Film.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Helena Urbańska (aktorka)

Data emisji: 25.11.2018  

Godzina emisji: 15.05

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanna Konarowska: pielęgnuję w sobie kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 15:30
Mówi o sobie, ze jest aktorką intuicyjną, nie metodyczną. Bardziej gra sercem niż rozumem i przyznaje, że to macierzyństwo pozwoliło jej odnaleźć się w sztuce i stać się lepszą aktorką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń