Helena Urbańska o życiu, które rozpocznie się po szkole teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:30
- Moim marzeniem jest, żeby po szkole teatralnej mieć swoją grupę przyjaciół: aktorów, reżyserów, ludzi sztuki, z którymi będę mogła działać - opowiada Helena Urbańska, studentka drugiego roku Akademii Teatralnej w Warszawie.
Audio
  • Helena Urbańska o sztuce aktorskiej i planach na przyszłość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Helena Urbańska
Helena UrbańskaFoto: Czwórka/Monika Góral

Czytaj także
michał mroczka 1200.jpg
Michał Mroczka: artysta powinien być dyktatorem własnej rzeczywistości

Gość Czwórki przyznaje, że chciałąby w przyszłości stworzyć przestrzeń artystyczną dla twórców z Europy i ze świata. - Dużo podróżuję, żeby przekonać się, jak wygląda wolność teatralna w różnych miejscach na ziemi. Ostatnio wróciłam z Kanady, gdzie przebywałam m.in. na wyspie Manitoulin. To ośrodek rdzennych Amerykanów, w którym udało mi się nawiązać kontakt z grupą teatralną Debajehmujig Storytellers i zobaczyć, co to znaczy "wychodzić z historiami do ludzi" - opowiada aktorka.

Helena Urbańska wyjaśnia też, dlaczego w teatrze ważne są słowa i szczerość przekazu oraz w jakich sytuacjach aktor zaczyna się bać.

W audycji także rozmowa z młodym rzeźbiarzem Janem Musiałowskim oraz z Jakubem Radejem - zwycięzcą konkursu Talenty Trójki w kategorii Film.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Helena Urbańska (aktorka)

Data emisji: 25.11.2018  

Godzina emisji: 15.05

kul

Czytaj także

Hanna Konarowska: pielęgnuję w sobie kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 15:30
Mówi o sobie, ze jest aktorką intuicyjną, nie metodyczną. Bardziej gra sercem niż rozumem i przyznaje, że to macierzyństwo pozwoliło jej odnaleźć się w sztuce i stać się lepszą aktorką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń