Reżyser w ruchu. Spotkanie z Wiktorem Stypą

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 08:00
Wiktor Stypa to student trzeciego roku reżyserii teatralnej, który zawodowo zajmuje się terapią ruchową dzieci, hobbistycznie jest baristą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

Do teatru przyciągnęła go myśl o szczerym spotkaniu z drugim człowiekiem, i rozmowie której nie da się manipulować za pomocą słów. Był asystentem Agaty Dudy-Gracz w spektaklach „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko(…)” (Warszawa, 2018) i „Ja jestem Hamlet” (Teatr Nowy, Poznań,2019) oraz Dariusza Starczewskiego w „Trzech Siostrach” Czechowa (Kraków, 2017).

Jego pasją jest ruch, szczególnie jego pierwotnie formy - techniki tańca, walki i przemieszczania się. Uczył się u takich osób jak Tom Weksler, Jozef Frucek, David Zambrano, Farid Herrera czy Rafe Kelly.

***

Na audycję "Artystyczny wybieg" zapraszamy w niedzielę (16.08) po godz. 15.05. Program prowadzi Katarzyna Cygler.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka reżyser
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Aksinowicz stworzy klip dla zwycięzcy "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 19:06
- Sam jestem muzykiem i wiem, co to znaczy, jak człowiekowi zależy by mieć dobry teledysk - mówi Konrad Aksinowicz, reżyser. W Czwórce zdradza, na co zwraca uwagę pracując przy klipie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko dla mojej matki". Niebezpieczne pragnienie miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 18:00
Olka (Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik), którzy pochodzą z jej rodzinnej miejscowości. Wymusza na nich, aby zabrali ją na wakacje. To szansa, by dowiedzieć się więcej na temat swojej matki. 
rozwiń zwiń