"Potem-o-tem" - niecodzienny teatr i projektowanie kostiumów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 16:40
W audycji porozmawiamy o niecodziennym teatrze Potem-o-tem i o strojach, które powstają na potrzeby filmów, zdjęć i spektakli teatralnych. 
W audycji opowiemy o najnowszych spektaklach teatralnych
W audycji opowiemy o najnowszych spektaklach teatralnychFoto: shuterstock/Fer Gregory

Jak co tydzień w audycji "Artystyczny wybieg" wraz z Cynglar zaglądamy na deski  teatrów. Tym razem opowiemy o niecodziennym warszawskim teatrze Potem-o-tem. Zespół został powołany do życia przez grupę młodych warszawskich artystów, którzy u progu swojej artystycznej kariery postanowili stworzyć własną scenę, na której mogliby tworzyć teatr jaki sami chcieliby oglądać.

Teatr programowo nie jest związany na stałe z żadną instytucją. Większość swoich spektakli realizuje w przestrzeniach, które nie były wcześniej kojarzone z teatrem m.in. garaż, prywatne mieszkanie, autokar, zabytkowy pałac, kamienica czy niewielka galeria sztuki. Zazwyczaj spektakle Potem-o-tem wystawiane są w różnych miejscach Warszawy a widzowie w ostatniej chwili dowiadują się gdzie się będą odbywały. Jednak do  końca lipca jest szansa obejrzeć je podczas letniego festiwalu w TR Warszawa.

Jak zapowiadają twórcy, dwa tygodnie lipca, wielbiciele teatru mogą spędzić w rytmie energetycznych opowieści o pokoleniu współczesnych 30-latków. Program jest szeroki: od science fiction, przez eksperymentalny musical, po horror, a nawet dokumentalne show w tajnej lokalizacji! Wszystko to na śmiesznie i gorzko, w swoistym stylu teatru.

W niedzielne popołudnie gośćmi audycji będą Marcin Zbyszyński - reżyser, scenarzysta i jeden z założycieli teatru Potem-o-tem oraz aktor Janek Marczewski, którzy opowiedzą, co będzie się działo w ramach festiwalu.


Zobacz także:

W Czwórce także przyjrzymy się kostiumom. Grube falbany, obszerne kształty i wyraziste kolory - tak można opisać kostiumy tworzone przez KrySzy, czyli Krystiana Szymczaka. Krystian od kilku lat projektuje barwne i zjawiskowe stroje na potrzeby filmów, zdjęć i spektakli teatralnych. Stworzył również kreacje dla wielu gwiazd między innymi Bovskiej czy Anny Orskiej. Obecnie pracuje nad stworzeniem kolejnej kolekcji. Co to będzie? Sprawdzi dla nas Gosia Jakubowska.


***

Na audycję "Artystyczny wybieg" zapraszamy w niedzielę (10.07) po godzinie 15.05. Program poprowadzi Katarzyna Cygler. 


aw/mat.pras/wikipedia


Czytaj także

40 lat w jednym spektaklu. Polsko-słowacka opowieść o dorastaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 11:40
W Levicach - gdzieś w centrum Europy - trzej chłopcy: Jan, Gabriel i Peter, spotykają się na zawodach pływackich, by walczyć o względy pięknej Márii. Jest 1 września 1938 roku. Żadne z nich nie przypuszcza, że ten dzień zmieni ich życie na kolejne 30 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2021 w teatrze. "Twórcy performują rzeczywistość bez pandemii"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 16:40
- W 2021 roku teatr wziął głęboki oddech twórczy, w przerwach, na które pozwalała pandemia. Wtedy jego produktywność wzrastała i na polskich scenach dużo się działo  - ocenia krytyk Dominik Gac. 
rozwiń zwiń