"Troll 2". Kultowy, bardzo zły film

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 08:38
Niski budżet, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo i fabuła nietrzymająca się kupy to doskonały sposób na najgorszy film w kinematografii. Twórcy "Trolla 2" dodali do tego jeszcze kilka elementów.
Audio
  • Znawca kina klasy B Jacek Rokosz opowiada o filmie "Troll 2" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/Public Domain

W "Trollu 2" absolutnie wszystko jest nie tak: od efektów specjalnych, aż po muzykę, która nie pasuje do fabuły. To też mieszanka przeróżnych gatunków, jest tu: komedia, kino familijne, slasher i kino grozy.

- To charakterystyczne dla kina tej klasy - mówi dr Jacek Rokosz, znawca kina klasy B. - Ono zawsze próbowało uchwycić kilka elementów, zrobić rodzaj bigosu filmowego - to jest bardzo atrakcyjne gdy robi się z tego trailer czy plakat. Jednak nie wszystkim to się udaje, czego "Troll 2" jest dowodem - wyjaśnia.

W Czwórce zdradzamy, szczegóły powstania "Trolla 2", opowiadamy, po co w tytule dodano dwójkę i jak włoska ekipa techniczna dogadywała się z amerykańskimi aktorami amatorami. Podajemy też sposób na obejrzenie tej kultowej produkcji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 5.10.2016

Godzina emisji: 6.30

pj/jsz

Czytaj także

Kino za rogiem. Największa sieć najmniejszych kin

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 10:00
- Technologia doprowadziła kino do urządzeń, do których się ono nie nadaje - opowiada Maciej Molewski, koordynator projektu przywracającego filmom rangę sztuki i czyniącego zeń przeżycie wspólnotowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ostatnia rodzina", gdy odchodzą bliscy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 11:13
- W scenariuszu i filmie "Ostatnia rodzina" chodziło o to, żeby przyjrzeć się temu, jak to jest, gdy na jednej przestrzeni, dwóch mieszkań, odchodzi cała rodzina, 5 osób - mówi Jan Matuszyński, reżyser filmowej biografii Zdzisława Beksińskiego, wybitnego malarza.
rozwiń zwiń