Kino za rogiem. Największa sieć najmniejszych kin

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 10:00
- Technologia doprowadziła kino do urządzeń, do których się ono nie nadaje - opowiada Maciej Molewski, koordynator projektu przywracającego filmom rangę sztuki i czyniącego zeń przeżycie wspólnotowe.
Audio
  • Na czym polega idea i do kogo skierowany jest projekt "Kino za rogiem"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Ideą projektu Kino za rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół
Ideą projektu Kino za rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciółFoto: Glow Images/East News

Kino za rogiem dociera do miejscowości, których nie stać na multipleksy albo samodzielnie działające obiekty tego typu. - Naszym celem jest zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które umożliwiają odbiór filmów w warunkach kinowych - wyjaśnia gość Czwórki.

Każdy, kto chciałby dołączyć do projektu, musi spełnić odpowiednie wymagania i dostosować się do panujących reguł. Dotyczą one m. in. liczby puf na widowni oraz repertuaru, który obejmuje także... transmisje sportowe.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Martyna Ogonek

Gość: Maciej Molewski (koordynator projektu Kino za rogiem)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Czytaj także

Patricia Kazadi: mam swoją ciemniejszą stronę

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 13:08
- Dużo we mnie nostalgii, kontemplacji. Lubię książki psychologiczne, siadam sobie w domu i medytuję - mówi wokalistka i prezenterka, która właśnie wydała EP-kę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Pijana Sypialnia sam przychodzi do widzów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 11:50
– Zaczęło się od grupy kilku osób, którzy postanowili rzucić wszystko i zrobić najlepszy teatr na świecie – mówił Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Zborowska: w internecie nie ma dla mnie tabu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 16:30
Aktorka Zofia Zborowska swoje życie pokazuje światu w sieci bez oporów. - Ważna jest dla mnie naturalność. W prawdziwym życiu żadna z nas nie wygląda przecież jak księżniczka - tłumaczyła w audycji "Snapcha(r)t".
rozwiń zwiń