X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej. "Z potrzeby myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 10:57
- Pomysł narodził się z potrzeby myślenia, ale w dobrej atmosferze i w przystępny sposób - mówiła Diana Gaik, organizatorka pierwszego Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej.
Audio
  • O Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej opowiada Diana Gaik (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Podobno to, co nie nazwane, nie istnieje. O tym, jak język tworzy nasz świat, porozmawiamy w Pierwsze Słyszę
Podobno to, co nie nazwane, nie istnieje. O tym, jak język tworzy nasz świat, porozmawiamy w "Pierwsze Słyszę"Foto: pixabay.com/RyanMcGuire/domena publiczna

Jak przekonywała Gaik w rozmowie z Kamilem Jasieńskim, Festiwal zachęcać ma do myślenia abstrakcyjnego, czyli "ćwiczenia głowy". W programie imprezy znalazły się więc m.in. wystawa "Historia kilku błędów", ale także warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania oraz dyskusje. Wszystkie oscylują wokół dwóch tematów: błędu oraz obcych języków. - Abstrakcja i filozofia mają ze sobą dużo wspólnego, dlatego wiele z nich będzie poświęconych przynajmniej częściowo filozofii. Ta, podana w odpowiedni sposób pomaga w zrozumieniu wielu rzeczy, rozwija nas - mówiła Gaik. - Festiwal jest zachętą do poszukiwania innych punktów widzenia, myślenia w sposób niesztampowy i poszukiwania innych obszarów wiedzy - dodała.

Festiwal odbędzie się 18-27 listopada w Warszawie. Czego jeszcze spodziewać się mogą goście tej imprezy i w jaki sposób jej organizatorzy podchodzić chcą do zagadnienia błędów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Dianą Gaik.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Diana Gaik (organizatorka pierwszego Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 8.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pablopavo: moje teksty to prawdopodobna fikcja

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 12:40
- Na dwieście piosenek, które napisałem, tylko dwie powstały na podstawie znanych mi opowieści. Reszta w większości to fikcja, która wydarza się w mojej głowie i którą za każdym razem staram się uwiarygodnić - mówi wokalista i autor tekstów Pablopavo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: na pisanie piosenki nie ma recepty ani procedury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 10:00
- Każdą piosenkę pisze się tak, jakby się pisało pierwszą w życiu - mówi Jacek Cygan, poeta, autor pisenek. - To dlatego, że każda piosenka jest inna - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mówimy po turecku. "Język jak konstrukcja dzidy bojowej"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:40
Kiecka, baran, baca, kawa - tych słów nie byłoby w naszym języku, gdyby nie... Turcy. Czy to oznacza, że mamy szansę stać się mistrzami mowy tureckiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie w gwarze. Jak "klikają" Łużyczanie?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 16:40
- W językach mniejszościowych raczej nie wprowadza się nowych słów, tylko tworzy odpowiedniki. I tak w języku łużyckim odpowiednikiem słowa "komputer" jest "licznik" - opowiada językoznawca, dr Nicole Dołowy-Rybińska.
rozwiń zwiń