Regifting - świąteczny recykling

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 11:13
- Regifting to bardzo popularna metoda pozbywania się niechcianych prezentów świątecznych - mówi redaktorka Gabriela Rapiej.
Audio
  • Gabriela Rapiej opowiada o zjawisku regiftingu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

- Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, czas, dajemy nowe życie przedmiotom, które najpewniej skończyłyby na śmietniku - mówi specjalistka z ofeminin.pl. Taki prezent może trafić w ręce naszych przyjaciół, rodziny, może też zostać wręczony osobie, o której wiemy, że czeka właśnie na taki podarek.

Regifting to coraz częściej stosowana metoda pozbywania się niechcianych podarunków. W 2005 roku prezenty poddane regiftingowi mogły stanowić nawet jedną piątą wszystkich otrzymanych prezentów, podczas gdy w roku 2004 dotyczyło to tylko co dziesiątego prezentu.

Plusem regiftingu jest z pewnością to, że pozbywamy się rzeczy zagracających mieszkanie, dodatkowo też nie wyklucza to trafienia w gust zainteresowanego. W audycji zdradzamy również z jakiego serialu pochodzi termin "regifting" i jak rośnie legenda od lat "regiftingowanej" kryształowej wazy wręczanej w USA pannom młodym.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 22.12.2016

Godzina emisji: 7.15

pj/kd

Czytaj także

Branża IT. "Bez kobiet wszystko runie"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 14:00
Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy naukowcy. - Ta branża już w tej chwili cierpi na niedobór pracowników. Eksperci szacują więc, że jeśli nic się nie zmieni do 2050 roku, w ogóle przestanie się rozwijać - ostrzega Leszek Wolany ze szkoły Coders Lab.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe prezentowe "wpadki" słuchaczy Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:11
- Ludzie nie znoszą dostawać skarpet, czy gratisów jak np. długopis z logiem banku - mówił reporter Czwórki Robert Grzędowski, który badał temat prezentów nietrafionych.
rozwiń zwiń