Zaraź przyjaciół pasją grania w planszówki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 09:42
Od kilku lat gry planszowe przeżywają swój renesans. Klasyki i nowości planszowe w "Pierwsze słyszę" poleca Kuba Polkowski, znawca gier.
Audio
  • Kuba Polkowski, współtwórca bloga Board Game Girl opowiada o najlepszych grach planszowych i pierwszym numerze magazynu "Kurier planszowy" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/TheAndrasBarta

- Najprostszym sposobem, by wciągnąć znajomych w świat gier jest zaprezentowanie im prostej, klasycznej, a zarazem wciągającej gry - mówi gość Czwórki. - Na przykład "Wsiąść do pociągu" - dla 2 do 5 osób, które kolorowymi wagonikami poruszają się po ogromnej planszy Stanów, czy Europy - w zależności od wersji, realizując wyznaczone cele - objaśnia.

Według Kuby Polkowskiego do grupy wciągających grywalnych klasyków należą jeszcze "Carcassonne", gra kafelkowa z mnóstwem dodatków oraz pięknie wydany "Mały Książe", który do gustu przypadnie i dzieciom i dorosłym.

Okazuje się jednak, że i w 2016 rok pojawiły się gry, które z pewnością wskoczą wkrótce na listę klasyków. - "Kingdomino", przepiękna prosta, ale wymagająca kombinowania gra kafelkowa ma szansę zdeklasować kultowe "Carcassonne" - mówi Polkowski. 

Po jakie gry z 2016 roku należy sięgnąć, jak wygląda pierwszy numer papierowego kwartalnika "Kurier planszowy" i jak potoczą się jego losy zdradzamy w audycji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Kuba Polkowski (współtwórca bloga Board Game Girl, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera planszowego")

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 8.15

pj/kul

Czytaj także

Co nowego w świecie wideo? "Nowe gry i konsola"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:50
- Po 6 latach powraca tytuł "Red Dead Redemtion". Na razie w sieci dostępny jest trailer - mało wymowny, ale sugerujący, że będzie to graficzna bomba - zapowiada dziennikarz Tomek Stachurski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaraź się "planszówkowym" bzikiem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 11:00
Gry planszowe to nie tylko chińczyk i warcaby, ale masa oryginalnych propozycji, które są doskonałą alternatywą dla gier wideo. A przekonać się o tym możecie na Dniach Planszówek, z których organizatorem, Maciejem Wrzoskiem rozmawialiśmy w "Pierwsze Słyszę".
rozwiń zwiń