Niezręczna Cisza, ludzie z kryształu, stada Pożeraczy Snów.... Marco Kubiś o koszmarach codzienności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:20
Książka Marco Kubisia "Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia" ukaże się 11 października. Z youtuberem rozmawialiśmy o starych problemach nowoczesnego społeczeństwa.
Audio
  • Niezręczna Cisza, ludzie z kryształu, stada Pożeraczy Snów.... Marco Kubiś o koszmarach codzienności (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Marco Kubiś, czyli Nocny Marco i Kamil Jasieński w Czwórce
Marco Kubiś, czyli Nocny Marco i Kamil Jasieński w CzwórceFoto: Czwórka

Jedną z zalet książki jest to, że trzeba jej czytać "od deski do deski". Do opisywanych "koszmarnych istot" można wracać dowolnie, w zależności od tematyki, jaka aktualnie nas interesuje. Youtuber za pomocą typowej dla siebie metafory łączy wiele wątków otaczającej nas rzeczywistości.

Marco Kubiś Głównym konceptem, zakopanym w mrocznych żartach i klimacie komedii grozy była myśl, że wszyscy mamy te same problemy. Mam pewność, że któraś z opisywanych przeze mnie istot kiedyś cię odwiedziła

Autor opowiadał na antenie Czwórki, że opisywane przez niego w książce postaci są tak naprawdę bardzo do nas podobne. - Wszyscy mamy podobne problemy, choć o tym się nie mówi. Zazwyczaj dlatego, żeby uniknąć obciachu, albo nie wyjść na słabego, ale prawda jest taka, że byłoby nam dużo łatwiej, gdybyśmy o tych problemach porozmawiali - tłumaczył autor książki Marco Kubiś.

W audycji zdradzamy wiele sekretów związanych z tajemniczą publikacją. Czym są tytułowe "koszmarne istoty"? Kto tak naprawdę jest autorem książki "Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia"? Tego dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Marco Kubiś (youtuber, autor książki ""Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia")

Data emisji: 11.10.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kul

Czytaj także

Włodek Markowicz: lubię sam sobie siedzieć w głowie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 11:40
- W "Kropkach" są rady, które mi się przydały - mówi autor. - Jednak przestrzegam, żeby nie brać ich za wykładnik tego, co jest w życiu ważne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martin Stankiewicz: w tej książce się obnażyłem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:13
- Moim głównym celem było zainspirowanie młodego widza. Żeby to wyszło fajnie, musiało być szczere. Dlatego chciałem się w jakiś sposób uzewnętrznić. Opisana przeze mnie rzeczywistość jest jednak troszkę podkoloryzowana - mówił o swojej książce "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera" Martin Stankiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adrian Kilar: w swoich filmach stawiam na spontaniczność

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 11:42
- Przed podróżą wyszukuję w sieci ciekawostki, dotyczące danego regionu. Staram się, by moje podróże były jednak jak najbardziej spontaniczne - mówił o kulisach tworzenia wideobloga Adrian Kilar.
rozwiń zwiń