Chroń się przed Facebookiem i korzystaj z niego

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 10:33
Facebook wie o nas sporo. Jednak są możliwości by ograniczyć wyciek naszych danych i prywatnych preferencji do sieci. Jak to zrobić? 
Audio
  • Mateusz Kulik podpowiada jak zabezpieczyć nasze dane w serwisie Facebook (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Facebook traci miliardy i zaufanie, trwają śledztwa.
Facebook traci miliardy i zaufanie, trwają śledztwa.Foto: Pixabay

Zaufanie do Facebooka spada, szczególnie po ostatniej aferze wokół tego serwisu społecznościowego i firmy Cambridge Analytic. Pojawiają się nowe informacje od nadużyciach względem użytkowników. Podobno Faceook wie nawet do kogo dzwonimy i jak często to robimy. 

Przed wyciekiem do sieci naszych danych można się jednak trochę zabezpieczyć. Kluczem do sukcesu jest skorzystanie z niebieskiej belki Facebooka, wybranie opcji "Ustawienia" i skrótu "Prywatność". - To tu znajduje się dostęp do podstawowych ustawień oraz zakładek, które pozwalają na ustawienie swych preferencji - mówi Czwórkowy dziennikarz, Mateusz Kulik. - W pierwszej kolejności warto zmienić domyślne ustawienia tak, aby wyszukiwanie waszego profilu za pomocą udostępnionego adresu email czy numeru telefonu nie było możliwe, lub możliwe tylko dla znajomych - dodaje. 

Czemu podanie takich informacji do użytku publicznego nie jest dobrym pomysłem? Po co weryfikować jakie aplikacje mają dostęp do naszego konta i jak to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 03.04.2018

Godzina emisji: 7.17

pj

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet w balonie. O projekcie "Loon"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 09:00
Jak dostarczyć internet w miejsca, gdzie infrastruktura jest słaba lub nie ma jej wcale, bo została uszkodzona? Firma Google znalazła nietypowe rozwiązanie.
rozwiń zwiń