X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chroń się przed Facebookiem i korzystaj z niego

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 10:33
Facebook wie o nas sporo. Jednak są możliwości by ograniczyć wyciek naszych danych i prywatnych preferencji do sieci. Jak to zrobić? 
Audio
  • Mateusz Kulik podpowiada jak zabezpieczyć nasze dane w serwisie Facebook (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Facebook traci miliardy i zaufanie, trwają śledztwa.
Facebook traci miliardy i zaufanie, trwają śledztwa.Foto: Pixabay

Zaufanie do Facebooka spada, szczególnie po ostatniej aferze wokół tego serwisu społecznościowego i firmy Cambridge Analytic. Pojawiają się nowe informacje od nadużyciach względem użytkowników. Podobno Faceook wie nawet do kogo dzwonimy i jak często to robimy. 

Przed wyciekiem do sieci naszych danych można się jednak trochę zabezpieczyć. Kluczem do sukcesu jest skorzystanie z niebieskiej belki Facebooka, wybranie opcji "Ustawienia" i skrótu "Prywatność". - To tu znajduje się dostęp do podstawowych ustawień oraz zakładek, które pozwalają na ustawienie swych preferencji - mówi Czwórkowy dziennikarz, Mateusz Kulik. - W pierwszej kolejności warto zmienić domyślne ustawienia tak, aby wyszukiwanie waszego profilu za pomocą udostępnionego adresu email czy numeru telefonu nie było możliwe, lub możliwe tylko dla znajomych - dodaje. 

Czemu podanie takich informacji do użytku publicznego nie jest dobrym pomysłem? Po co weryfikować jakie aplikacje mają dostęp do naszego konta i jak to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 03.04.2018

Godzina emisji: 7.17

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet w balonie. O projekcie "Loon"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 09:00
Jak dostarczyć internet w miejsca, gdzie infrastruktura jest słaba lub nie ma jej wcale, bo została uszkodzona? Firma Google znalazła nietypowe rozwiązanie.
rozwiń zwiń