5 godzin pracy - większa wydajność, zdrowsi pracownicy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:20
- Ośmiogodzinny czas pracy nie jest wcale czasem, który służy większości z nas - mówi Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog, trener, doradca w biznesie. - Jesli weźmiemy pod uwagę temperament, mimo że każdy z nas jest trochę inny, to okaże się, że takich osób, które są w stanie pracować efektywnie i wydajnie przez 8 godzin jest niewiele - dodaje. 
Audio
  • Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog opowiada o zaletach 5-godzinnego dnia pracy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

Na początku 2017 roku Jonathan Elliot, szef australijskiej firmy Collins SBA, zdecydował się na skrócenie czasu pracy, sobie i swoim pracownikom, do 5 godzin dziennie. Po ponad roku od rozpoczęcia testów jest tak zadowolony z efektów, że nie zamierza przerywać eksperymentu. 

Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog, pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zwraca uwagę, że oprócz czasu wolnego, pracownicy australijskiej firmy zyskali również zdrowie. - Dziś w Polsce pracujemy więcej, niż może nasz organizm, czas pracy odbija się na naszym zdrowiu, odporności - tłumaczy.

Jak 5 godzinny czas pracy w australijskiej firmie działa w praktyce? Czy komuś ta zmiana się nie spodobała? I jakie korzyści przyniosłoby wprowadzenie takiej zmiany w Polsce? O tym w materiale Martyny Ogonek. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 6.35

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Branża IT. "Bez kobiet wszystko runie"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 14:00
Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy naukowcy. - Ta branża już w tej chwili cierpi na niedobór pracowników. Eksperci szacują więc, że jeśli nic się nie zmieni do 2050 roku, w ogóle przestanie się rozwijać - ostrzega Leszek Wolany ze szkoły Coders Lab.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsza kiepska praca niż żadna?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:09
- Praca jest bardzo ważna, bo to ogrmna część naszego życia. Pewnie jakaś jedna trzecia, wliczając w to sen - mówi w audycji "Pierwsze słyszę" Kamil Fejfer, autor książki "Zawód. Opowieść o pracy w Polsce".
rozwiń zwiń