X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
czas pracy

5 godzin pracy - większa wydajność, zdrowsi pracownicy

- Ośmiogodzinny czas pracy nie jest wcale czasem, który służy większości z nas - mówi Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog, trener, doradca w biznesie. - Jesli weźmiemy pod uwagę temperament, mimo że każdy z nas jest trochę inny, to okaże się, że takich osób, które są w stanie pracować efektywnie i wydajnie przez 8 godzin jest niewiele - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Martyna Ogonek Kamil Jasieński praca czas pracy

PSL chce skrócenia czasu pracy dla części rodziców

Według projektu zmian rodzice zachowywaliby dotychczasowe wynagrodzenie. Pomysł spotkał się z krytyką ze strony przedsiębiorców. Projekt trafił do konsultacji społecznych. O  czasie pracy w audycji Kapitał i Praca mówili Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, poseł PSL Mieczysław Kasprzak i Marcin Dylowicz z OPZZ.
Zobacz więcej na temat:  praca rodzice czas pracy dzieci PSL OPZZ Solidarność Lewiatan

Polacy pracują za dużo, czy za mało efektywnie?

Prawie jedna piąta Polaków nie ma w dni powszednie czasu wolnego - tak wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Tymczasem w rankingu OECD pod względem liczby przepracowanych godzin zajmujemy drugie miejsce w całej Unii Europejskiej, a piąte na świecie. Z kolei w raporcie Ipsos Global zajmujemy 11. pozycję jako najbardziej zapracowany kraj świata. Czy rzeczywiście pracujemy tak dużo?
Zobacz więcej na temat:  praca czas wolny czas pracy Dominik Olędzki

Indywidualne konta czasu? Sposób na elastyczność w pracy

Pracodawcy chcą wpisania do Kodeksu Pracy możliwości stosowania tzw. indywidualnych kont czasu pracy. Chodzi o taką organizację pracy, w której pracodawca w okresie przestoju ma możliwość wysłania pracownika do domu np. po 5-6 godz. pracy, kiedy jednak jest więcej zamówień, może zatrzymać go na dłużej. O pomyśle mówili w Polskim Radiu 24 Monika Gładoch (Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy) i dr Jakub Szmit (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  czas pracy praca pracodawcy pracownicy przedsiębiorstwo związki zawodowe

Elastyczność godzin pracy coraz ważniejsza dla pracowników

Pięć trendów będzie w najbliższym czasie znacząco wpływać na rynek pracy – podkreślają eksperci firmy ADP. Jednym z nich jest elastyczność środowiska pracy. Pracownicy chcą mieć wpływ na godziny, w których pracują, a dzięki rozwojowi technologii telekomunikacyjnych na znaczeniu zyskuje też praca zdalna. Istnieje również silna potrzeba poczucia stabilności, większej autonomii i możliwości pracy nad istotnymi z ich punktu widzenia projektami.
Zobacz więcej na temat:  czas pracy elastyczny czas pracy praca pracownik