Szkoła teledysków. Klipy już gotowe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:52
- Jako organizator tego projektu jestem bardzo zadowolony - mówi Wojtek Augustyniak. - Wszystkie teledyski powstały, każda ekipa skończyła prace, a efekty są naprawdę bardzo dobre. Już niedługo teledyski będą dostępne w sieci - dodaje.  
Audio
  • Członkowie ekip filmowych Szkoły Teledysku opowiadają o produkcji klipów (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Maxim Tarasyugin/Shutterstock

- Wszyscy artyści zaakceptowali klipy i chcą wykorzystać je jako swoje oficjalne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Jak zobaczyłem wszystkie trzy klipy i reakcje artystów, to byłem pewny, że jest to sukces - dodaje Paweł Jończyk, współreżyser jednego z teledysków. 

Czytaj także:
kino kamera teledysk 1200.jpg
Jak zrobić teledysk dla gwiazdy muzyki?

Podczas realizacji klipów trzy zespoły stawiały na wspólne działanie, a nie konkurencję. Z pewnością pomogło to, że każda z grup otrzymała inną piosenkę, z różnych gatunków muzycznych. Na planie klipu, przy którym pracowała producentka Ola Wądołowska-Muczko, w pewnym momencie było 80 osób: 20 chórzystów z Sound'n'Grace, osoby z ekipy i statyści. - Teledysk Sound'n'Grace oparty jest na fabule, na czym bardzo zależało samemu chórowi - mówi producentka. - Jest słoneczny, radosny, pokazuje historię o spełnianiu swoich marzeń - dodaje.

Adam Dudek, operator przy teledysku Sonara, podkreśla ogrom pracy włożonej w klipy. - Początkowo spotykaliśmy się na warsztatach w weekendy, gdy utworzyliśmy grupy, rozdzieliliśmy role, telefony się urywały. Dziś, po skończonym projekcie, trudno będzie wrócić do rzeczywistości - podsumowuje. 

Co w produkcji teledysków było najtrudniejsze? Jak szukano planów zdjęciowych? Jak wyglądał dobór ekip filmowych? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście: Ola Wądołowska-Muczko (producentka), Paweł Jończyk (współreżyser), Wojtek Augustyniak (organizator), Adam Dudek (operator)

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 8.15

pj/kul

Czytaj także

Festiwal wideoklipów w Berlinie. Zapełnia próżnię

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:47
W tym roku Berlin Music Video Awards odbędzie się już po raz piąty. To nie tylko teledyski, ale też koncerty, sety didżejskie, pokazy mody no i oczywiście spotkania. W Czwórce opowiadał o nim jego pomysłodawca i producent Aviel Silook.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Kowalczuk: szlam to esencja popkultury

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:34
- Szlam to termin bardzo pojemny, trafnie opisujący to, co mnie najbardziej kręci w popkulturze - mówi Łukasz Kowalczuk, twórca komiksów.
rozwiń zwiń