Banksy poleca się na święta. Możesz mieć jego łódź

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 14:14
Znany artysta zaproponował internautom nietypową zabawę, w ramach której każdy z nas może stać się posiadaczem "rzeźby" ze słynnego parku Dismaland.
Audio
  • Ty też możesz zostać kolekcjonerem prac Banksy'ego! (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Łódź z uchodźcami zrealizowana przez Banksyego w ramach projektu Dismaland. Nazwa parku nawiązuje do Disneylandu, który jest tu parodiowany, i jest to gra słów, bowiem angielski wyraz dismal oznacza tyle, co ponury, posępny
Łódź z uchodźcami zrealizowana przez Banksy'ego w ramach projektu Dismaland. Nazwa parku nawiązuje do Disneylandu, który jest tu parodiowany, i jest to gra słów, bowiem angielski wyraz dismal oznacza tyle, co ponury, posępnyFoto: PAP/PA/Yui Mok

Czytaj także
wystawa malarstwo obraz galeria 1200.jpg
Izrael śladami Jezusa i Banksy'ego

- Mniej niż 10 złotych wystarczy, by pomóc uchodźcom i zostać młodym mecenasem kultury - podpowiada Michał Bachowski z Noizz.pl.

Przedstawiająca pełną uchodźców łódź powstała na potrzeby projektu "Dismaland", czyli sztucznego Disneylandu nieodpowiedniego dla dzieci. Żeby stać się jej posiadaczem wystarczą dwa funty brytyjskie i właściwa odpowiedź na pytanie: ile dokładnie waży instalacja. Do kiedy potrwa konkurs i gdzie należy szukać szczegółów dotyczących tej zabawy. O tym. m.in. w materiale Ani Hardej.


Czytaj także
Balony 1200.jpg
3 x Marsylia. Współczesne problemy migracyjne i festiwal miłości

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 6.30

kul/ac

Czytaj także

Saucony Art Wall. Aqualoopa, pyton i żeński punk rock

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:35
Na warszawskim, lewym brzegu Wisły powstała kolejna praca w ramach Saucony Art Wall, tymczasowej galerii miejskiej, na której co miesiąc inny artysta tworzy swój mural. Co zaprezentował Igor Aqualoopa Chołda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pągowski: plakat - coś więcej niż grafika z IKEA

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:37
Do Domu Braci Jabłkowskich na Targi Plakatu przyjedzie ponad 200 wystawców z całej Polski. - To nie tylko plakaciści, to twórcy, graficy, młodzi ludzie, którym przeszkadza to, że dookoła nie jest tak ładnie i tak fajnie - mówi Andrzej Pągowski, artysta. 
rozwiń zwiń