Saucony Art Wall. Aqualoopa, pyton i żeński punk rock

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:35
Na warszawskim, lewym brzegu Wisły powstała kolejna praca w ramach Saucony Art Wall, tymczasowej galerii miejskiej, na której co miesiąc inny artysta tworzy swój mural. Co zaprezentował Igor Aqualoopa Chołda?
Audio
  • Igor Aqualoopa Chołda opowiada o swojej pracy w ramach Saucony Art Wall (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Igor Aqualoopa Chołda
Igor Aqualoopa ChołdaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Artysta mówi o sobie: torreador płynnych linii i kształtów. Tym razem w tej estetyce zobaczyć możemy graffiti ściśle związane z Wisłą, ale nie tylko. - Tu kwitnie życie kulturalne Warszawy, warszawiacy są na wakacjach, ale jednak w domu - mówi artysta. - Ja jestem trochę w pracy, ale mam to szczęście, że moja praca to moja pasja. Cieszę się, że są sprzyjające warunki, jest ciepło, mogę coś z siebie dać w przestrzeni miejskiej - dodaje. 

Aqualoopa przy pracy fot. Martyna Ogonek/Czwórka Aqualoopa przy pracy fot. Martyna Ogonek/Czwórka

Wielką ścianę Aqualoopa zapełnił w dwa dni. - Nad Wisłą grasuje pyton tygrysi i on jest w mojej pracy - mówi Igor Chołda. - Potem myślałem o tym miejscu jak o przestrzeni związanej z muzyką, ponieważ sam jestem muzykiem i zdarza mi się tu grać. To miejsce kojarzyło mi się z koncertami. Stworzyłem trzy kobiety, które grają rock 'n'rolla czy punk rocka, bardziej punk rocka - dodaje. Co z tą pracą mają wspólnego Pussy Riot? W jakiej kolorystyce utrzymana jest ta praca? Czy noc może jej nadać nowych znaczeń? O tym w nagraniu rozmowy z artystą. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Igor Aqualoopa Chołda (artysta)

Data emisji: 6.08.2018

Godzina emisji: 7.25

pj/ac

Czytaj także

SULW, czyli historie warszawskich writerów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:10
SULW, czyli "sztuka uliczna lewobrzeżnej Warszawy" był funkcjonującym w latach 2012-2015 portalem, którego celem była dokumentacja stołecznej sceny graffiti. Dziś funkcjonuje jako "SULW. Album" - wydawnictwo, które właśnie doczekało się wznowienia.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino klasy B w Muranowie. Selekcja najlepszych "złych" filmów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:04
W kinie Muranów po raz kolejny zagoszczą filmy uznane za najgorsze produkcje międzynarodowej kinematografii. Chętnych na seanse nie brakuje. 
rozwiń zwiń