Zrób sobie grę - od początku do końca

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:59
W Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona Laboratorium Gier, czyli projektu warsztatów skierowanych do wszystkich tych, którzy chcieliby tworzyć gry planszowe. 
Audio
  • Maciej Jesionowski opowiada o Laboratorium Gier (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Jiri Hera/Shutterstock

- W tworzeniu gier planszowych jest cała magia - mówi Maciej Jesionowski, współorganizator Laboratorium Gier. - Gry składające się z podobnych, a nawet takich samych elementów mogą dawać różne odczucia i inaczej się w nie gra - wyjaśnia. 

Matematyka i dobrze policzony exel to jeszcze nie jest dobra gra Maciej Jesionowski

Gość Kamila Jasieńskiego przekonuje, że dobra gra to taka, przy której gracze nie czują pracy, którą twórca włożył w jej powstawanie, po prostu się dobrze bawią. - Na naszych warsztatach najważniejsza jest praktyka, bo same informacje jak tworzyć gry można zdobyć w internecie - mówi Maciej Jesionowski. - Staramy się uruchomić tych ludzi, którzy gdzieś robią gry do szuflady. Uczymy jak pracować nad grą - dodaje.

Jak będzie wyglądała praca na wrocławskich warsztatach, które odbędą się w dniach 8-10 lutego? Czy oprócz tworzenia gier można jeszcze z czegoś tam skorzystać? Kto będzie specjalnym gościem Laboratorium Gier? I przedstawiciele jakich branż będą pomagali twórcom? O tym m.in. w rozmowie z audycji "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Maciej Jesionowski (twórca Labolatorium Gier) 

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 8.15

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaraź przyjaciół pasją grania w planszówki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 09:42
Od kilku lat gry planszowe przeżywają swój renesans. Klasyki i nowości planszowe w "Pierwsze słyszę" poleca Kuba Polkowski, znawca gier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Gier Planszowych. Rozgrywki "między zakupami"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 12:00
W pierwszy weekend października w dziesięciu miastach w Polsce będzie można pograć sobie w planszówki. - Festiwal Gier Planszowych odbywa się w galeriach handlowych. To impreza nie tylko dla fanów, ale i dla początkujących - wyjaśnia Mariusz Serafin koordynator festiwalu.
rozwiń zwiń