Rio de Janeiro z wyróżnieniem UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:05
To wyjątkowe miasto otrzymało pierwszy w historii tytuł Światowej Stolicy Architektury. O tej specjalnej nagrodzie opowiemy w "Pierwsze słyszę". 
Rio de Janeiro
Rio de JaneiroFoto: pixabay

O wyróżnienie organizacji UNESCO walczyły m.in. takie miasta jak Paryż czy Melbourne. Głównym założeniem nowej inicjatywy jest ochrona dziedzictwa architektonicznego i kultury wyróżnionego miasta. Tytuł przyznawany jest przez członków istniejącej od 1946 roku organizacji UNESCO i Międzynarodowej Unii Architektów. Dlaczego wybrano Rio de Janeiro? O tym opowiemy po 8.30. 

Wcześniej w "Pierwsze słyszę" przetestujemy aplikację Castro i sprawdzimy jak zmieniły się warunki przyznawania kredytów studenckich. 

Zapraszamy też na nasz wyjątkowy "Walentynkowy konkurs"

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" zapraszamy w środę (13.02) od godz. 6.05 do 9.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka UNESCO Rio de Janeiro

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń