"Everybody's Everything". Powstał film dokumentalny o Lil Peepie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:18
"Everybody's Everything" to tytuł pierwszego pełnometrażowego filmu o Lil Peepie, zmarłym dwa lata temu amerykańskim raperze. Jednym z prekursorów gatunku cloud i emo rapu. 
Audio
  • "Everybody's Everything". Premiera dokumentu o Lil Peepie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Caroline Daur, Tommy Dorfman i Lil Peep na pokazie wiosennym Balmain w Paryżu (2017)
Caroline Daur, Tommy Dorfman i Lil Peep na pokazie wiosennym Balmain w Paryżu (2017)Foto: PAP/Marechal Aurore/ABACA

Dokument ma rzucić nowe światło na jego postać i międzynarodową karierę. Film miał swoją premierę na trwającym festiwalu filmowym South by Southwest (SX SW) w Austin w Texasie. 

- Obecni na festiwalu będą mogli zobaczyć premierę długo oczekiwanego dokumentu o Lil Peepie. Film ma zawierać dużą ilość niepublikowanych nagrań. Jak twierdzą reżyserowie, ma to pomóc w zrozumieniu historii człowieka, którego nie do końca mogliśmy poznać - mówił Maciej Wernio, redaktor portalu Noizz.pl. 

- Film powstawał jeszcze za życia rapera. Będzie to okazja spojrzenia na jego historię z innej perspektywy. Przypomnienia sobie co można było poczuć, gdy pierwszy raz usłyszeliśmy jego muzykę - komentował Kuba Chuptyś, prowadzący audycję "Pogłos" w Czwórce.

Kim prywatnie był Lil Peep i jaką historię o nim opowiadają twórcy dokumentu "Everybody's Everything"? Co o filmie mówią dziennikarze muzyczni, krytycy i fani? Jaką rolę w tworzeniu produkcji odegrała matka rapera Liza Womack i hollywoodzki reżyser Terrence Malick ("Drzewo życia", "Cienka czerwona linia")? Więcej o tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 7.17

ac/pj

Czytaj także

Czeluść Festiwal - mrocznie i basowo. Z serca

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 09:08
Na Czeluść Festiwal w krakowskim klubie Zet Pe Te, nie zabrakło naszej obecności. Fani festiwalu nazywają go subkulturą basowej mrocznej muzyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holak: rapuję, ale nie czuję się hiphopowcem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 13:05
- Po prostu rapuję, ale nie jestem hiphopowcem. Hip-hop to nie tylko muzyka, ale też inne aktywności, a ja nie uczestniczę w tym ruchu. Muzycznie jestem autorskim, wolnym elektronem - mówił Mateusz Holak w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RAU: jestem chory na syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 10:50
- Materiał, który znalazł się na płycie "Mistrz Sztuki" powstawał w 2017 roku i przez chwilę bałem się, że już przebrzmiał, że minął jego czas. Ale myliłem się - mówi Tomasz Rałowski, czyli RAU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 22:01
Sokół powraca z nową płytą i choć na koncie znany raper ma już kilkanaście wydawnictw, to jego solowy debiut. - Nie miałem ciśnienia, by robić solową karierę. Nie chiałem robić tego, co robią wszyscy, więc znalazłem swoją niszę. Mogę powiedzieć, że ta płyta jest bardzo moja - mówi w Czwórce. 
rozwiń zwiń