X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sieć ładowania kluczem do sukcesu elektromobilności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 11:29
Dziś po polskich drogach porusza się zaledwie 2100 pojazdów elektrycznych. Dużo lepiej jest w Norwegii, ale ten kraj zmiany wprowadza od kilkudziesięciu lat. 
Audio
  • Jakie wyzwania stoją na polskiej drodze do elektromobilności? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Za 7 lat ceny pojazdów elektrycznych zrównają się ze spalinowymi
Za 7 lat ceny pojazdów elektrycznych zrównają się ze spalinowymiFoto: Shutterstock.com/Scharfsinn

- Część z tej niewielkiej liczby aut elektrycznych to tzw. konwersja (choć nie ma tu precyzyjnych danych ilościowych), czyli samochody przerobione na elektryczne, a nie fabryczne wyprodukowane jako elektryczne - mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. - Sprzedaż tego typu aut utrzymuje się na poziomie 0,1 proc., w Europie na 1,5 proc. - dodaje. 

Norwegia, gdzie zmiana w kierunku elektromobilności jest największa od lat tworzy darmowe strefy parkowania aut elektrycznych w centrach miast, ma rozwiniętą infrastrukturę i dużo bogatsze społeczeństwo. - Norwedzy już wycofali się z zezwolenia jazdy autami elektrycznymi po buspasach, gdyż jest ich tak dużo, że zaczęły tworzyć się korki - mówi ekspert. 

- Myślę, że musimy myśleć w perspektywie lat nastu. Mówimy o konieczności podjęcia pewnej decyzji politycznej, podjętej nie tylko przez Polskę, ale i inne kraje - podkreśla gość Kamila Jasieńskiego.

Elektromobilność to będzie kierunek w motoryzacji, który w ciągu najbliższych 20-40 lat będzie się rozwijał i będzie kiedyś docelowym Jakub Faryś 

Jakie wyzwania stoją przed naszym krajem, jeśli mowa po potrzebę dostosowania infrastruktury pod kątem elektromobilności? Kiedy z fabrycznych taśm zjadą pierwsze samochody zaprojektowane i wyprodukowane jako elektryczne? Co jest dziś naszym największym problemem? O tym m.in. w rozmowie z "Pierwsze słyszę". 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jakub Faryś (prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego)

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 7.14

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektromobilność na drogach. Czy jest realna?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:26
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma ambitny plan wprowadzenia na nasze drogi około miliona samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat. Czy nowa, elektryczna motoryzacja ma szanse na rozwój w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń