Ucieka czas na rozliczenie PIT, ale można to zrobić łatwo

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:00
Termin złożenia obowiązkowych deklaracji podatkowych za 2018 rok mija 30 kwietnia. Nie ma co czekać - im szybciej się rozliczymy, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku.  
Audio
  • Ile czasu zostało by rozliczyć PIT i jak zrobić to najłatwiej (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Wypełniając  PIT-y  powinniśmy pamiętać o skorzystaniu z ulg, które mogą sprawić, że nasze obciążenie podatkowe będzie mniejsze
Wypełniając PIT-y powinniśmy pamiętać o skorzystaniu z ulg, które mogą sprawić, że nasze obciążenie podatkowe będzie mniejszeFoto: Shutterstock.com/Kange Studio

- Kwiecień to ostatni miesiąc na podatkowe rozliczenia. 30 kwietnia to data graniczna - mówi Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów. - W tym roku rozliczenia są zdecydowanie prostsze, a to za sprawą naszej nowej funkcji: usługi, która nazywa się "Twój e-pit".  To coś na kształt przygotowanego przez administrację skarbową zeznania podatkowego - dodaje. 

Propozycja naszego zeznania podatkowego, którą odnajdziemy na "Twój e-pit" opiera się na informacjach przekazanych przez płatników, czyli naszych pracodawców. Warto jednak dokładnie sprawdzić automatycznie wypełnione zeznanie. Nasze zadania to: sprawdzenie i weryfikacja danych, dodanie ulg, które nas obowiązują i zaakceptowanie takiego zeznania, które jest jednoznaczne z jego wysłaniem. 

Już 4 miliony osób rozliczyło się przez internet. Eksperci zachęcają do skorzystania z tej formy rozliczenia i podkreślają, że w ten sposób ewentualny zwrot podatku trafi do nas szybciej. Jak szybko? Kto będzie czekał najkrócej? Czy wciąż można przekazać 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego? Oraz jakie znaczenie dla gospodarki Polski ma wprowadzenie usługi "Twój e-pit"? O tym m.in. w materiale z "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Dominik Olędzki 

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 7.17

pj/kd

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Profil Zaufany - ułatwia życie. Jak go założyć?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:05
W ostatnich dniach wrosła liczba osób, które zdecydowały się na założenie Profilu Zaufanego, który pozwala na załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. 
rozwiń zwiń