Karty płatnicze a społeczne wykluczenie. Przypadek San Francisco

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:50
Miasto, które na ogół kojarzy się z gigantami technologicznymi, wystąpiło przeciwko postępowi i przeciwko właścicielom sklepów, w których nie można płacić gotówką. Co to ma wspólnego z walką z dyskryminacją?  
Audio
  • Jak San Francisco walczy z dyskryminacją i ekonomicznym wykluczeniem? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Polacy już teraz widzą korzyść wynikające z płatności bezgotówkowych.
Polacy już teraz widzą korzyść wynikające z płatności bezgotówkowych. Foto: Stokkete /Shutterstock.com

San Francisco, jako kolejne amerykańskie miasto po Filadelfii i New Jersey, zakazało sklepów, w których można płacić wyłącznie bezgotówkowo. Uchwała podjęta została, by walczyć z dyskryminacją biedniejszej części społeczeństwa. - W Stanach Zjednoczonych rozwarstwienie społeczne jest dużo większe niż u nas i są osoby, które nie mają kont w bankach. Jeśli przyjąć, że dotyczy to głównie Afroamerykanów to dochodzi jeszcze kwestia rasizmu - tłumaczy Edyta Kochlewska.

Redaktor naczelna portalu Dla handlu.pl wyjaśnia także, skąd bierze się nasza nieufność wobec elektronicznej bankowości i jak jak chronić wirtualne pieniądze.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 7.15

kul/ac

Czytaj także

Kolejny market bez plastiku. Sposób by zmiejszyć ślad węglowy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:09
Jeden z brytyjskich supermarketów otworzył strefę bez plastiku. To drugi na świecie, po holenderskiej spółce, sklep wielkopowierzchniowy, który dba o środowisko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

WAS, czyli kto boi się weekendu?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:40
Weekend anxiety syndrome, czyli syndrom stresu weekendowego, objawia się niepokojem i przygnębieniem, które pojawiają się na myśl o wolnych dniach. - To wszystko dlatego, że weekend kojarzy się nam z nadrabianiem zaległości - przekonuje Tomasz Łysakowski trener i coach biznesu. 
rozwiń zwiń