Strand of Oaks z płytą "Eraserland". Krążek, który powstał z pustki

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 13:40
- Pojechałem nad ocean. To było zimą, więc było zupełnie pusto. Byłem tam tylko ja, wiatr i śnieg. Tam powstała ta płyta - mówił Timothy Showalter, założycielem zespołu Strand of Oaks. W artystą przy okazji festiwalu Halfway spotkał się gospodarz programu Kamil Jasieński.
Audio
  • Timothy Showalter ze Strand of Oaks i płycie "Eraser Land" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Strand of Oaks na Halfway Festival 2019
Strand of Oaks na Halfway Festival 2019Foto: Michał Heller/oifp /mat. pras.

Artyści mają poczucie, że muszą być "jacyś", muszą tworzyć coś konkretnego. Ja się tego pozbyłem. Po prostu piszę piosenki. Tim Showalter

W marcu 2019 Strand of Oaks wydali najnowszy album "Eraserland". Poprzedzającą to wydarzenie trasę koncertową, promującą poprzedni krążek "Hard Love" Timothy Showalter  zakończył z depresją. - Pochodzę z rodziny farmerów, muszę mieć więc cel i musze pracować. Po wydaniu przedostatniej płyty, "Hard Love" i trasie koncertowej, straciłem pasję, nie wiedziałem, czy chcę to kontynuować, ani co ze sobą zrobić - wspominał. Dlatego ostatni album nagrywany był na totalnym odludziu. - Chodziłem po plaży przez całe dnie, nie było widać nic poza szarością. Oczyściłem umysł, nie miałem żadnych konkretnych oczekiwań - mówił wokalista.

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Halfway Festival 2019 >>>


Jaki wkład w nagranie płyty miała żona Tima, która ma polskie korzenie? O tym w nagraniu rozmowy Czwórki. W programie rozmawialiśmy także o starszych nagraniach Strand of Oaks.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 8.25


Okł. płyty Okł. płyty

kd/ac

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń