Czy ten autobus będzie zatłoczony?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 12:48
Na te i podobne pytania odpowiadają mapy cyfrowe internetowego giganta. W smartfonie możemy sprawdzić, jak dużo miejsc wolnych znajdziemy w nadjeżdżającym autobusie. 
Audio
  • Informacje o tłoku w autobusie dostępne na cyfrowych mapach (Czwórka/Pierwsze słyszę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

System informujący o zatłoczonej komunikacji miejskiej zaczął działać także w Polsce. Ma on pomóc w zaoszczędzeniu sobie nerwów i kłopotów związanych ze ściskiem w godzinach szczytu. 

 - System informowania o zatłoczeniu w komunikacji miejskiej został wprowadzony na mapy związane z transportem publicznym. Możemy trafić na komunikat "tylko miejsca stojące" - mówi Piotr Zalewski z Google Polska. - W Polsce obowiązuje on w takich miastach jak: Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin - dodaje. 

System wprowadzony jest w 190 miastach na całym świecie. Informacje o zatłoczeniu w komunikacji miejskiej pochodzą przede wszystkim z ankiet wypełnianych przez użytkowników map. Czy są to dane aktualizowane? O tym m.in. materiale Ady Janiszewskiej. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Ada Janiszewska 

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 7.24

pj/kd

Czytaj także

Punkty, wirtualna waluta. Jak działają programy lojalnościowe w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:17
To sposób pozyskiwania klientów i budowania ich zaangażowania i lojalności do danej aplikacji, bądź marki. Jak tworzy się takie systemy i w jaki sposób z nich bezpiecznie korzystać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare banery na ekologiczne torby

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:52
Aga Kowalska i Jarek Harazin, młodzi katowiczanie, postanowili uprzątnąć stare banery wyborcze szpecące ulice ich miasta. By nie oddawać ich na śmieci zdecydowali się uszyć z nich torby. 
rozwiń zwiń