X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
autobus

Ekspert: czasami do przystanku autobusowego trzeba iść 10 km

– W naszym kraju dochodzi do absolutnego kuriozum, gdy w niektórych miejscowościach funkcjonują dwa połączenia autobusowe w ciągu dnia. To niespotykane w tej części Europy – powiedział Bartosz Jakubowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Na sobotniej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziano tzw. Piątkę Kaczyńskiego, jednym z jej elementów ma być przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 autobus konwencja PiS społeczeństwo

Kontrole autokarów. Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ferie zimowe 2019 transport Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego Andrzej Adamczyk autobus

Tym skutkuje nieostrożność. Wypadek autobusu z "osobówką"

W ciągu sekundy bok samochodu osobowego został zgnieciony, a przód autobusu całkowicie rozbity. Widzący z bliska to zdarzenie mieszkańcy Warszawy byli wyjątkowo poruszeni, ale tacy właśnie mieli być - niedzielna symulacja wypadku, jaką pokazano na ul. Marszałkowskiej, stanowiła ostrzeżenie przed tym, jakie mogą być skutki nieuwagi za kierownicą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa wypadek bezpieczeństwo autobus