Polskie Radio
Section05
autobus

Wypadek autokaru w Chorwacji. Na Okęciu wylądował samolot z kolejnymi pacjentami

Na Okęciu wylądował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przywiózł 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Według wcześniejszych informacji wróciły osoby, które mają rozległe złamania. W szpitalach w Chorwacji jest jeszcze 15 poszkodowanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Okęcie Medjugorje

Wzmożone kontrole autokarów. Od początku wakacji sprawdzono ich ponad 6 tys.

Od początku wakacji policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego, prowadzą wzmożone kontrole autokarów, którymi przede wszystkim dzieci oraz młodzież udają się na letni wypoczynek. Policjanci podczas tegorocznych wakacji skontrolowali już ponad 4,7 tys. autokarów, natomiast inspektorzy - ponad 1,4 tys.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo autobus policja Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Ranni w wypadku w Chorwacji przylecieli do Polski. Dyrektor szpitala MSWiA poinformował o ich stanie zdrowia

Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Artur Zaczyński poinformował, że stan zdrowia przywiezionych dzisiaj pacjentów, rannych w wypadku w Chorwacji, jest stabilny. Samolot z 10 osobami rannymi w wypadku polskiego autokaru wylądował w Warszawie, a następnie udał się do Poznania. Pacjenci z chorwackich szpitali trafią teraz do lecznic w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Chorwacja autobus pielgrzymka Medjugorje

Wojskowa Casa z rannymi w wypadku pod Zagrzebiem już w Polsce

Około 15:00 wylądował samolot Wojska Polskiego, przewożący 10 osób rannych w sobotnim wypadku autokaru pod Zagrzebiem. Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna, najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania. Samolot wystartował z Chorwacji po południu. Na pokładzie oprócz poszkodowanych znajdują się członkowie rządowego zespołu humanitarno-medycznego oraz ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Sił Zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Wypadek w Chorwacji. Premier Morawiecki zapowiada wzmożone kontrole autokarów

Premier Mateusz Morawiecki zlecił Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego zintensyfikowanie kontroli sprawności pojazdów. Chodzi szczególnie o autokary, którymi dzieci wyjeżdżają na wypoczynek. Szef rządu powiedział, że wypadek autokaru w Chorwacji przypomniał nam, jak bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Poszkodowani w Chorwacji wrócą do Polski. Wiceszef MSZ wskazał miasta docelowe

Transport poszkodowanych w wypadku w Chorwacji nastąpi samolotem typu Casa - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Przypomniał, że przylot 13 osób do Warszawy planowany jest na środę po południu. W stolicy pozostanie kilku pacjentów; kolejni zostaną przetransportowani środkiem lotniczym odpowiednio do Poznania, a później także do Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus Medjugorje pielgrzymka

TYLKO U NAS Śledztwo po wypadku autokaru w Chorwacji. Wysłannik Polskiego Radia: kluczowy może być wiek kierowcy

- Dużo wskazuje na to, że chodziło tu o zasłabnięcie kierowcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Piętka, wysłannik Informacyjnej Agencji Radiowej do Chorwacji, pytany o śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru na autostradzie do Zagrzebia. - Oczywiście to są domniemania i poszlaki wskazywane przez osoby pracujące przy śledztwie, ale pewnie za jakiś czas się tego dowiemy - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja Bałkany wypadek Polskie Radio 24 Medjugorje Europa autobus TYLKO U NAS

Katastrofa polskiego autokaru w Chorwacji. Siostry nazaretanki walczą o życie

- Dwie siostry nazaretanki z Kalisza walczą o życie. Mama jednej z nich zginęła na miejscu - przekazał rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Michał Włodarski. Wiadomo, że w pielgrzymce autokarowej do Medjugorje uczestniczyły trzy siostry z tego samego zgromadzenia. Jedna z nich s. Janina Mateusiak również zginęła w wypadku, o czym poinformowały katolickie media.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja pielgrzymka wypadek autobus

MSZ kontaktuje się z rodzinami poszkodowanych w wypadku w Chorwacji. Ciągle trwa ustalanie tożsamości zmarłych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że udało się skontaktować z rodzinami wszystkich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji, z wyjątkiem jednego pacjenta, którego tożsamość jest wciąż weryfikowana. Jak podał w opublikowanym komunikacie rzecznik MSZ Łukasz Jasina, nadal trwa ustalanie tożsamości osób, które zginęły w katastrofie.
Zobacz więcej na temat:  wypadek autobus pielgrzymka MSZ pomoc Chorwacja POLSKA społeczeństwo