X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

80 tysięcy dzikich wysypisk w Polsce. Mogą być #SkuteczniePosprzątane

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 13:21
Dzikie wysypiska odnajdujemy nawet w parkach narodowych. To ogromne zagrożenie dla zwierząt i ludzi. 
Audio
  • Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia opowiada o dzikich wysypiskach i akcji #SkuteczniePosprzatane (Czwórka/Pierwsze słyszę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Takie wysypiska to zagrożenie sanitarne i epidemiologiczne. Ma temu zaradzić akcja #SkuteczniePosprzątane, która polega nie tylko na usuwaniu wysypisk i likwidacji ich negatywnych konsekwencji, ale też na zachęcaniu ludzi do ekologicznego stylu życia: rezygnacji z jednorazówek, nieśmiecenia, sprzątania po sobie.

- Kilka lat temu rozliczaliśmy się z firmami wywozowymi za każdy worek naszych śmieci. Wielu wtedy mówiło, że ich na to nie stać i wyrzucało worki do lasu - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia. - Dziś procederem wyrzucania śmieci do lasu zajmują się najczęściej firmy remontowe lub wywozowe, które miały za niskie stawi w przetargach - dodaje. 

Dodatkowym problemem są śmiecie z zagranicy, których utylizacja jest bardzo droga. One też często są porzucane w lasach. Co znajdziemy na leśnych wysypiskach? Jak chemia z wyrzuconych baterii, farb, lakierów etc. trafia do wody? Jak to wpływa na zwierzęta i jak możemy dołączyć do akcji #SkuteczniePosprzatane? O tym w materiale Weroniki Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Maciej Wójcik 

Materiał: Weronika Puszkar 

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 8.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile plastiku zjadasz tygodniowo?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 13:36
Od pewnego czasu ograniczamy zużycie plastiku. Jednak wciąż przed nami dużo pracy.  Nie dość, że plastik nas otacza, to dodatkowo zjadamy go i oddychamy nim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieloryby dla plaż #bezplastiku

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 10:46
Działacze Greenpeace obliczyli, że co minutę do oceanów trafia ciężarówka plastikowych odpadów. Dodatkowo podają, że 90 procent wyprodukowanego plastiku nigdy nie zostaje poddana recyklingowi. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń