Polskie Radio
Section05
plaża

Miał dwa promile alkoholu i pływał rowerkiem wodnym. Policja apeluje o trzeźwość i ostrożność nad wodą

Policja apeluje o trzeźwości nad wodą i przypomina o kontrolach. Niechlubnym rekordzistą ostatniego weekendu nad sielpiańskim zalewem był 33-latek, który pływał rowerkiem wodnym, mając dwa promile alkoholu w organizmie - mówiła młodszy aspirant Monika Zamachowska. Policjanci na terenie zalewu w województwie świętokrzyskim wystawili w sumie 12 mandatów pijanym osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja woda alkohol bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą plaża

11-letni Antoni superbohaterem

Antoni Bobko z Przemyśla pomógł ratować ludzi nad morzem! 11-latek będąc na wakacjach z rodzicami w Rusinowie, jako jedyny zachował zimną krew i pomyślał o tym, żeby zadzwonić po pomoc. Poprowadził ratowników na miejsce, zarządził korytarz dla nich, aby mogli swobodnie przejść po plaży. Pomyślał nawet o tym, żeby podkopać rów, aby fala nie zalewała uratowanego chłopca leżącego na brzegu. Reszta osób stała sparaliżowana i patrzyła.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska plaża ratownik wodny

Zaostrzenie kar za zatruwanie środowiska. Ozdoba: projekt w tej sprawie jest już w Sejmie

Podczas konferencji na plaży w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba mówił, że projekt największej od lat 90. nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń za zatruwanie środowiska jest już w Sejmie. Wyjaśnił, że w projekcie będzie mowa o zaostrzeniu kar pozbawienia wolności oraz finansowych dla osób zatruwających środowisko, które mają sięgać nawet 10 mln zł. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Ozdoba ochrona środowiska środowisko ekologia odpady gospodarka odpadami plaża

Parawaning – polska wakacyjna tradycja. Dlaczego odgradzamy się na plaży?

Od kilku lat ciężko wyobrazić sobie polską plażę bez morza kolorowych parawanów. Parawaning, bo taką nazwę zyskało to zjawisko, stał się wakacyjną tradycją wielu Polaków. Po co się właściwie odgradzamy w czasie wylegiwania się na słońcu? Fenomen nadmorskiego parawaningu badał reporter Trójki Aleksander Ziemiańczyk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo STYL ŻYCIA psychologia Aleksander Ziemiańczyk plaża wakacje lato turystyka ludzie Karol Gnat

Żeglarstwo jak szachy. Dariusz Urbanowicz na Lotos Nord Cup Gdańsk 2022

W Gdańsku w piątek 24 czerwca rozpoczęło się prawdziwe święto żeglarstwa – regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2022. Jednym z uczestników wydarzenia jest dziennikarz sportowy Trójki Dariusz Urbanowicz, który w audycji "Bed and breakfast" opowiedział, na czym polega funkcja młynkowego oraz dlaczego żeglarstwo można porównać do szachów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka woda plaża wakacje lato bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą czystość odpady Piotr Firan Raf Uzar ratownik wodny Dariusz Urbanowicz