"Locke & Key". Serialowe życie bohaterów komiksu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 16:20
Serial "Locke & Key" jest adaptacją bestsellerowej serii komiksów autorstwa Joego Hilla i Gabriela Rodrígueza. - Wersja telewizyjna wystarczająco różni się od tej papierowej, żeby zarówno fani komiksu, jak i fani serialu sięgnęli po obie propozycje - przekonuje tłumacz komiksu "Locke & Key" Jakub Pietrasik.
Audio
  • "Locke & Key" - prawda komiksu, prawda serialu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/JESHOOTS-com

Serial jest dla młodszych odbiorców, komiks zdecydowanie dla starszego czytelnika Jakub Pietrasik

"Locke & Key" to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. - Rodzina Locke'ów od samego początku ma "pod górkę". Najpierw brutalnie zamordowany zostaje ojciec, potem dzieci wraz z matką przeprowadzają się starego, rodzinnego domu - opowiada gość Czwórki. - W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi z sekretnymi zamkami i kluczami. Jeśli własciwy klucz włożymy do odpowiedniego zamka, to dzieją się naprawdę dziwne rzeczy - dodaje.

Czytaj także
Tamara Lempicka 1200.jpg
Komiks o Tamarze Łempickiej - polskiej malarce, skandalistce, ikonie epoki jazzu

Jeden z twórców komiksu - Joe Hill jest synem Stephena Kinga. - O ile w serialu nie da się tego wyczuć, o tyle w komiksie już tak - przyznaje Jakub Pietrasik. - "Locke & Key" to horror i groza w najczystszej postaci, która nie nadaje się dla dzieci - ostrzega.

Komiksowa seria została dwukrotnie nagrodzona British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Jakub Pietrasik (tłumacz, Taurus Media)

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 8.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jak nas widzą", "The End of F... World", "Czarny Romans". Polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 19:14
"Jak nas widzą" to amerykański internetowy miniserial, którego twórcą jest Ava DuVernay. Opowiada o wydarzeniach (i ich następstwach) z 19 kwietnia 1989 roku. Sprawa "Biegaczki z Central Parku" albo "Piątki z Central Parku" stała się jednym  z najgłośniejszych spraw kryminalnych o podtekście rasowym w historii tego miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Genialna przyjaciółka 2". Co działo się na planie serialu?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 13:30
- Ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych planu zdjęciowego, magazyn z rekwizytami wyszukanymi na pchlich targach i sukienki przywiezione ze sklepów vintage z Berlina. Drugi sezon serialu "Genialna przyjaciółka" będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem - zapowiada Małgorzata Steciak, która gościła za kulisami serialowej produkcji.
rozwiń zwiń