Studniówki online, Ziemia w 2084 roku i powrót Kajka i Kokosza

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 10:59
W programie powiemy m.in. o zabawach studniówkowych w sieci, ale także grze, która przedstawia wizję świata po katastrofie ekologicznej. Pojawią się także Kajko i Kokosz.
Kajko i Kokosz. Sztuka latania Janusz Christa, Wydawnictwo Egmont
"Kajko i Kokosz. Sztuka latania" Janusz Christa, Wydawnictwo EgmontFoto: mat. promocyjne

Kajko i Kokosz wkraczają na ekrany
Kajko i Kokosz (Netflix)

Program rozpoczniemy o rozmowie na temat studniówek - czy w dobie pandemii zabawa jako avatar - zamiast na żywo - jest możliwa? To po godz. 6.15. Sprawdzimy także, jak wyglądałaby Ziemia bez warstwy ozonowej. ONZ przedstawia mobilną grę i edukacyjną animację. Główni bohaterowie to trójka przyjaciół, których poznajemy w 2084 roku, gdy ozonosfera została doszczętnie zniszczona, a średni czas życia skrócił się do 30 lat ze względu na kryzys klimatyczny, zanieczyszczenia powietrza i tajemniczą chorobę skóry.

Posłuchaj także:

W cyklu ekonomicznym po godz. 7.15. - to już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o przyznanie środków z Tarczy Finansowej 2.0, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy dotknięci skutkami koronawirusa. A gościem po godz. 8.15 będzie Ewelina Gordziejuk, producent animowanej serii "Kajko i Kokosz". Serial powstaje na kanwie zabawnych perypetii dwójki przyjaciół: Kajka i Kokosza - słowiańskich wojowników oraz ich wiernego kompana smoka Milusia, którzy wspólnie doświadczają wzlotów i upadków w walce z armią Zbójcerzy. 

W programie także po godz. 8.45 "Gamingowy Flesz".

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" we wtorek (23.02) o godzinie 06.05 zaprasza Robert Grzędowski.

kd

Czytaj także

Mikrowyprawy. Spędź weekend nad Bugiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 18:30
Mikrowyprawy stają się świetną alternatywą dla długich wyjazdów. Członkowie Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz podpowiadają, jak i dokąd zorganizować taki wyjazd.
rozwiń zwiń