Betonowy kajak, kariera w IT i muzyczne festiwale - zacznij z nami środę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 12:29
Sprawdzimy, jak działa betonowy kajak, zaprosimy na targi Gamedev & Creative Careers Expo 2022, i powiemy, co wydarzy się podczas festiwalu Fomo Prisma.
Deweloperzy gier komputerowych rezygnują z wysyłania swoich produktów na rynek rosyjski.
Deweloperzy gier komputerowych rezygnują z wysyłania swoich produktów na rynek rosyjski.Foto: Shutterstock.com/Parilov

Studenci Politechniki Krakowskiej zbudowali betonowy kajak, który pływa. I robi to na tyle dobrze, że twórcy chcą nim wystartować w zawodach. PKanoe to wynalazek który stworzyli studenci Politechniki Krakowskiej, członkowie Koła Naukowego Inżynierii Materiałów Budowlanych Footprint. Kajak waży około 100 kilogramów, a jego wodowanie już odbyło się na krakowskim Zalewie Bagry. O tym, jak to działa i czemu służyć ma taki wynalazek powiemy po godz. 6.15. 

Po godz. 7.15 gościem Czwórki będzie Robert Łapiński, który jest organizatorem Gamedev & Creative Careers Expo 2022.
To wydarzenie poświęcone nawiązywaniu kontaktów między pracodawcami, a osobami i firmami chcącymi współpracować w branży gier wideo i pokrewnych sektorach kreatywnych. jak prognozują organizatorzy tego wydarzenia GCCE 2022 odwiedzi kilka tysięcy osób, chcących rozwijać swoje kariery w branżach kreatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem gamedevu, którzy dodatkowo będą mieli okazję wziąć udział w prezentacjach i szkoleniach podnoszących kompetencje w zakresie projektowania, tworzenia i sprzedaży gier wideo.

W naszym studiu po godz. 8.15 pojawi się zaś Jędrzej Dondziło, czyli Dtekk, organizator Fomo Prisma. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia w białostockim klubie FOMO. Gość Czwórki to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. To także pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival, współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul, inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location.

W programie także:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy zagranicznej
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy

Zaprosimy także na prezentację podcastu "Strefa Gamingu", której pomysłodawcą i autorem jest Łukasz "Jeffrej" Chmiel.

***

Na "Pierwsze słyszę" zaprosimy w środę (20.04) o godz. 06.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń