Komiksy dla młodszych i starszych. Rozmowa z Piotrem Nowackim

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 07:20
Piotr Nowacki rysuje komiksy. W weekend odwiedzi Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi, w piątek będzie gościem Czwórki. 
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)Foto: durantelallerar/Shutterstock.com

Piotr Nowacki specjalizuje się w powieściach graficznych dla młodszych i dla starszych czytelników. Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami, m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Był redaktorem naczelnym magazynu "Karton", dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin "Klops". Artysta będzie jednym z gości Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi - największej tego typu imprezie w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 października, a w programie zaplanowano m.in. 30. urodziny kultowej gry "Doom", dyskusje o przyszłości gier oraz wystawę Grzegorza Rosińskiego. Na rozmowę zapraszamy po godz. 9.00.

Po godzinie 7.00 podróżnik i bloger Kamil Kurs opowie o swojej najnowszej wyprawie. Po godz. 8.00 Hania Beza zdradzi przepis na idealną bezę, a tuż przed godz. 10.00  Kacper Ponichtera zaprosi na występ Bena Klocka.

Ben Klock to niekwestionowana legenda i jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów wszech czasów, jeśli chodzi o gatunek muzyki techno. Ściśle związany z najbardziej znanym klubem świata - Berghain, już od samego początku jego istnienia, gdzie przez niecałe 20 lat działalności klubu to właśnie jego styl głównej mierze formował i nadal mocno wpływa na aktualne brzmienie klubu. Samo Berghain z kolei ukształtowało Bena jako świadomego DJ-a i producenta, którym jest teraz. W swoich setach często łączy hipnotyczne brzmienia, ciężkie, głębokie groovy, a także dynamiczne elementy pełne swobodnych melodii i riffów, jakich zwykle spodziewamy się w muzyce house. Ben Klock wystąpi w Warszawie w sobotę - 7 października.

Ben Klock - Time Warp 2019 – ARTE Concert | ARTE Concert

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w piątek (06.10) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka komiks Techno
Czytaj także

European Cosplay Gathering. Jak zostać mistrzem w cosplay'u?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 13:00
Niektórzy mówią, że cosplay to po prostu przebieranki. Cosplayerzy już się tym nie przejmują. Swoje hobby traktują jak sztukę wcielania się w postaci szeroko rozumianej popkultury. Spotykają się na konwentach i festiwalach, a raz w roku mają szansę uczestniczyć w European Cosplay Gathering - Mistrzostwach Europy ECG.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fenomen Mrocznego Rycerza. Batman ikoną popkultury

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 11:21
Batman ma już niemal 80 lat. Mroczny Rycerz wciąż pojawia się w komiksach, serialach, filmach. Michał Chudoliński podkreśla, że jego przyszłość jest jednak związana ze światem gamingu. Na czym polega fenomen Batmana?
rozwiń zwiń