Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier i Czwórkowa zabawa w "Pierwsze słyszę"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 11:51
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na to wydarzenie zaprosimy o poranku. 
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 7-8 października.
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 7-8 października. Foto: Charles_fotos/Shutterstock

Ostatni Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. Jest duża szansa, że i w tym roku wydarzenie powtórzy ten sukces. Festiwal od lat jest miejscem spotkań twórców i miłośników historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. W tym roku zapowiada się wiele atrakcji: 30. urodziny kultowej gry Doom, dyskusja o przyszłości gier, otwarcie Centrum Komiksu i Narracji oraz wystawa Grzegorza Rosińskiego. Naszym gościem w "Pierwsze słyszę", tuż po 9.15, będzie Katarzyna Tośta, przedstawicielka organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Zdradzi, jakie jeszcze atrakcje znalazły się w programie festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-8 października. 

O 8.15 zapraszamy do naszej, Czwórkowej zabawy z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Od poniedziałku do piątku, w różnych audycjach Czwórki, rozdajemy nasze gadżety. W środę rozdamy je o poranku. Zapraszamy na zabawę SMS-ową. Zapytamy Was: Jaki przedmiot powinien się jeszcze pojawić na studiach, by później był przydatny w codziennym życiu?

Czwórkowe gadżety fot. Czwórka/Adam Świetlicki Czwórkowe gadżety fot. Czwórka/Adam Świetlicki

W "Pierwsze słyszę" opowiemy również o "smartfonowej szyi"? Smartfonowa szyja to duży problem pokolenia Z - przekonują naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego. Chodzi o ból szyjnego odcinka kręgosłupa. Wszystko za sprawą spędzania długich godzin przed ekranem telefonu komórkowego, tabletu albo komputera.

Zapraszamy także na serwis kulturalny i serwis sportowy. 


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (04.10) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka komiks komiksy
Czytaj także

"Polskie Radio - wrzesień 1939" - komiks o wojennej historii

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 11:15
Przedwojenna Warszawa, która staje się celem ataku ze strony nazistowskich Niemiec - takie jest tło komiksu "Polskie Radio - wrzesień 1939", który przedstawia losy bohaterów ratujących od zniszczenia bezcenne taśmy z czasów kampanii wrześniowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akira Toriyama nieuchwytny twórca "Dragon Balla"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 13:30
Akira Toriyama to jeden z najbardziej znanych twórców mangi. Spod jego ręki wyszła seria "Dragon Ball", ale zaczynał od kariery w marketingu, a potem mangi "Dr. Slump".  
rozwiń zwiń