Portugalska podróż vanem, wirtualni influencerzy i lekcje historii w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 08:50
W audycji m.in. porozmawiamy z Alicją i Pawłem o ich podróży po Portugalii vanem, powiemy jak wirtualni influencerzy podbijają świat i jak w ciekawy sposób pokazywać historię.
W audycji Pierwsze słyszę m.in. porozmawiamy o podróżach vanem.
W audycji "Pierwsze słyszę" m.in. porozmawiamy o podróżach vanem. Foto: shutterstock

W poniedziałkowym wydaniu audycji przeniesiemy się do Portugalii, po której podróżują vanem Alicja i Paweł. W Czwórce opowiedzą jak przerobili vana i jakie udogodnienia w nim zamontowali. Zdradzą, co im się zupełnie nie sprawdziło podczas dalekich podróży, a co im się jeszcze marzy w ich domu na kółkach. Na spotkanie z gośćmi Kamila Jasieńskiego zapraszamy po godzinie 8.15.

W programie także pojawi się temat sztucznej inteligencji. Okazuje się, że hiszpańska influencerka wygenerowana przez AI zarabia 10 tysięcy euro miesięcznie. Twórcy Aitany spotykają się w agencji co tydzień, planując i tworząc kolejne dni z życia influencerki. Decydują, co i kiedy będzie robić, jakie miejsca odwiedzi i jakie zdjęcia udostępni, by zadowolić ciekawskich obserwatorów. Czy wirtualni influencerzy są bardziej opłacalni? Czy mają na nas taki sam wpływ jak żywi influencerzy? To po godzinie 8.30 sprawdzi dla nas Weronika Puszkar.

W dalszej części audycji porozmawiamy o lekcjach historii. Jak przekazywać wiedzę historyczną dzieciom i młodzieży, tak, żeby zainteresować młodych ludzi faktami z przeszłości? O tym powiemy po godzinie 9.15.

W porannym paśmie Czwórki nie zabraknie także serwisu kulturalnego, serwisu sportowego, a także dużej dawki najlepszej naszej muzyki.

Zobacz także: 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (4.12) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

aw/mo


Czytaj także

Mistrz Mowy Polskiej Mateusz Adamczyk o polszczyźnie z recyklingu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023 18:40
- Każde pokolenie ma swoje ulubione słowa. Czasami pochodzą one z przeszłości, czasami powstają na bazie zapożyczeń - wyjaśnia popularyzator wiedzy o języku i Mistrz Mowy Polskiej 2023 Mateusz Adamczyk. - Kiedyś młodzieżowy slang tworzył się w oparciu o grypserę, dziś w dużej mierze wywodzi się z angielszczyzny. 
rozwiń zwiń