Cheugy - lżejsza forma cringe'u według pokolenia Z

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 12:25
Generacja Z rozpoczęła właśnie w sieci nowy trend polegający na poszukiwaniu elementów popkultury, które można uznać za "cheugy". Oberwało się m.in. uniwersum Harrego Pottera i "Przyjaciołom".

shutterstock pomysł 1200 .jpg
Urodziny Wikipedii. Czy dalibyśmy sobie bez niej radę?

Przedstawiciele pokolenia Z, czyli współcześni nastolatkowie zaczynają kwestionować rzeczy, które ważne były dla pokolenia "starych" dziś millenialsów. W mediach społecznościowych rozpoczął się nowy trend polegający na poszukiwaniu rzeczy, które są "cheugy", czyli kiczowate, basic i całkowicie passé. Określenie "cheugy" pojawiło się na TikToku pod koniec marca tego roku.

Posłuchaj
03:55 _PR4_AAC 2021_05_26-07-16-09.mp3 Co jest cheugy według nastolatków? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Posłuchaj także:

- Chodzi o to, by określić rzeczy, które jeszcze niedawno były modne - mówi Agnieszka Borysiuk z GryOnline.pl. I Jak podkreśla, to kolejna odsłona walki kulturowej pomiędzy sąsiadującymi pokoleniami. - Tak więc cheugy są takie elementy popkultury jak serial "Przyjaciele" czy uwielbianie przez wielu uniwersum Harry’ego Pottera. Poza tym takie rzeczy jak pumpkin spice latte, czy minionki - wyliczała. - To chyba próba zdefiniowania kiczu na nowo, nazwanie jakiejś formy żenady. Pytanie, czy potrzebna, bo mówimy tu o rzeczach naprawdę kultowych, na przykład serii "Star wars".

Posłuchaj także:

Jak przekonywał licealista Bartłomiej Pasiak, autor bloga "Pasem po czole", chodzi też m.in. o sposób ubierania. - Ewentualnie fryzury, zwłaszcza męskie, np. japoński kucyk, za którą to modą podąża wielu 30-latków - tłumaczył rozmówca Czwórki. - Obserwuję jednak współczesną młodzież i widzę, że wielu jest fanów elementów, przez innych wyszydzanych jako "cheugy" - podkreślał Bartłomiej Pasiak.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Mateusz Kulik

Data emisji: 26.05.2021

Godzina emisji: 07.15

kd

Czytaj także

Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siłownia dla e-sportowców. Gra pod okiem specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:30
E-sport to dziedzina, która w ostatnim czasie zyskała olbrzymią popularność. Odbywają się również pierwsze wirtualne igrzyska olimpijskie, w ramach których od 13 maja zawodnicy z całego świata rywalizują na symulatorach e- sportowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi pragnie zostać zawodowymi graczami.
rozwiń zwiń