Aplikacja MeetIn pomoże odnaleźć się w nowym mieście

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 16:50
Stare przysłowie mówi: "Koniec języka za przewodnika". W czasach bez internetu często był to jedyny sposób, żeby dotrzeć na właściwe miejsce. Dziś możemy skorzystać z nawigacji w telefonie albo z aplikacji MeetIn.
Mnogość wyboru sprawia, że finalnie nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji - mów Bartek Giżycki. - MeetIn  w sposób przemyślany ogranicza ten wybór i pokazuje to, co może danego użytkownika zainteresować.
Mnogość wyboru sprawia, że finalnie nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji - mów Bartek Giżycki. - MeetIn w sposób przemyślany ogranicza ten wybór i pokazuje to, co może danego użytkownika zainteresować. Foto: Shutterstock
  • MeetIn to aplikacja stworzona przez maturzystów z Poznania. 
  • Bartek Giżycki i Mateusz Binkowski wymyślili ją, kiedy szukali miejsca na spotkania ze znajomymi.
  • To pierwsza odsłona ich projektu, który - jak zapowiadają - będzie ewoluował w stronę specjalnej platformy.

Aplikację stworzyli tegoroczni maturzyści z Poznania - Bartek Giżycki i Mateusz Binkowski. Ma ona pomóc w odkrywaniu wyjątkowych miejscówek i wspierać turystów w odkrywaniu nietuzinkowych atrakcji.

- Zaczęło się od tego, że poszliśmy do szkoły średniej, poznaliśmy nowych ludzi i chcieliśmy spędzać wspólnie czas po lekcjach. Okazało się, że w tak dużej grupie trudno wybrać miejsce, które zadowoliłoby każdego. Szukając rozwiązania, gdzie moglibyśmy się spotykać, wpadliśmy na pomysł, żeby stworzyć aplikację, która by nam w tym pomogła - wspominają rozmówcy Szymona Majchrzaka. Dlatego MeetIn to także odpowiedź na potrzeby maturzystów, którzy wybierają się na studia do innego miasta. Dzięki aplikacji łatwiej będzie im się odnaleźć w nowym miejscu.

- Z perspektywy użytkownika MeetIn ma przede wszystkim myśleć za niego. Przecież nie zawsze jest tak, że od razu wiemy, dokąd się wybrać albo co zobaczyć - tłumaczy Mateusz Binkowski. - W dużym mieście jest dużo różnych możliwości, a naszym celem jest zachęcić ludzi do odkrywania nietuzinkowych miejsc. W ten sposób sami odkryliśmy piękny klub bilardowy w Poznaniu, który wcale nie tak łatwo znaleźć na internetowej mapie. 

Sprawdź też:

- Mnogość wyboru sprawia, że finalnie nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji - dodaje Bartek Giżycki. - Nasza aplikacja w sposób przemyślany ogranicza ten wybór i pokazuje to, co może danego użytkownika zainteresować.

Posłuchaj
03:20 CZWÓRKA Pierwsze slysze - aplikacja 14.07.2023.mp3 Aplikacja MeetIn - jak się odnaleźć w nowym miejscu? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Aplikacja MeetIn jest darmowa i dostępna na razie jedynie na telefony z Androidem, ale poznaniacy zapowiadają, że to dopiero pierwsza odsłona ich pomysłu. - Finalnie chcemy doprowadzić naszą aplikację do miejsca, w którym każdy będzie mógł w niej znaleźć to, co będzie mu potrzebne do wyjścia ze znajomymi. Zależy nam też, by MeetIn działał nie tylko jako wyszukiwarka miejsc, ale pozwalał też dokonywać rezerwacji i płacić za usługi przy użyciu telefonu - podkreślają goście Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał: Szymon Majchrzak

Data emisji: 14.07.2023

Godzina emisji: 7.40

kul

 

Czytaj także

"Niemapa" Gdańsk: uczymy dzieci miłości do miasta

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:00
- "Niemapy" mają to do siebie, że powstają na bazie wskazówek i poleceń rodziców mieszkających w danym mieście. Jeśli chodzi o Gdańsk to jest to na "Niemapie" jest m.in. Muzeum Inkluzji w Bursztynie - mówi Joanna Studzińska, współautorka projektu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wanderlust Travel Stories". Gra jak książka, na którą ma się wpływ

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 17:00
- To, co przygotowaliśmy, to doświadczenie w połowie drogi między książką i grą, między literaturą i interakcją, między obyczajówką i dobrym polskim reportażem - tłumaczą współtwórcy "Wanderlust Travel Stories".
rozwiń zwiń