"Wanderlust Travel Stories". Gra jak książka, na którą ma się wpływ

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 17:00
- To, co przygotowaliśmy, to doświadczenie w połowie drogi między książką i grą, między literaturą i interakcją, między obyczajówką i dobrym polskim reportażem - tłumaczą współtwórcy "Wanderlust Travel Stories".
Audio
  • "Wanderlust Travel Stories" - jak się gra w podróże? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: freephoto/Pixabay

W grze do wyboru mamy cztery główne historie opowiadane przez czworo podróżników oraz powiązane z nimi krótkie opowieści. Uczestnik rozgrywki może odwiedzić Barcelonę, Tajlandię, Antarktydę lub podróżować przez Afrykę. - To, co robi nasz bohater, jakie podejmuje decyzje, wpływa na jego nastrój. A jego nastrój wpływa na świat - mówią goście Czwórki.

Piotr Gnyp i Artur Ganszyniec przyznają, że zależało im, żeby jak najszerzej pokazać to, co dzieje się teraz na świecie. - W epizodzie tajskim trochę z przymrużeniem oka opowiadamy na przykład o studentce, która pojechała tam odnaleźć sens życia, doświadczyć siebie. Bo przecież wszyscy tak robią - śmieją się.  

"Wanderlust Travel Stories" to także historia mężczyzny, który pociągiem wybrał się na randkę na drugi koniec Europy oraz kobiety, byłej reporterki, która po latach wraca do Afryki.  

Jak skonstruowana jest gra? Dlaczego "czyta się" ją jak książkę? Na czym polega slow-gaming? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Piotr Gnyp (wydawca gry), Artur Ganszyniec (Different Tales Studio)

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 8.15

kul

Czytaj także

Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:17
Podróżowanie poza sezonem jest korzystne finansowo. Pamiątki, noclegi, zakupy - wszystko jest tańsze. Dokąd szczególnie warto się wybrać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań XXI wieku - dobrze brzmi i wygląda

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:50
Poznań to miasto z tradycjami, które odważnie patrzy w przyszłość. Są tutaj m.in. zachwycający formą Bałtyk oraz świetnie brzmiąca Sala Ziemi.
rozwiń zwiń