Zion Train na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 08:00
Zion Train, legenda future dubu, obchodzi w 2018 roku 30-lecie istnienia grupy. Z tej okazji zespół zaplanował trzy koncerty w Polsce, w ramach trasy "30 Years in Dub". Jeden z nich w studiu Czwórki.
Audio
Zion Train w Czwórce
Zion Train w CzwórceFoto: Adrian Zając/Czwórka

Dwa pozostałe występy odbyły się we Wrocławiu (Stara Piwnica, 26 października) oraz w Warszawie (Pogłos, 27 października). Na tych koncertach gośćmi specjalnymi Zion Train i towarzyszącym im Joint Venture Sound System były wokalistki Kapeli ze Wsi Warszawa oraz Jarek Kowalczyk i Ania Mrożek z Bakshish. Nad całą trasą patronat medialny objęła Czwórka.

- Wpływ brytyjskiej formacji Zion Train na światową scenę muzyczną jest ogromny. Może być rozpatrywany zarówno z perspektywy potencjału jamajskiego wirusa, który od ponad 50 lat ma się dobrze w wielu miejscach świata, jak i perspektywy klubowej, gdzie karaibska sztuka mixu dub znacząco wpłynęła na rozwój muzyki elektronicznej. Powstały równo 30 lat temu "Pociąg do Syjonu" to pionierzy sceny digital dub - nowego, elektronicznego podejścia do tradycji jamajskiego reggae w głęboko basowej i radykalnej formie, która inspirowała swym brzmieniem i transowym charakterem m.in. takie gatunki jak drum’n’bass czy dubstep. Po wydaniu wielu znaczących albumów i dziesiątek singli, Zion Train w duecie: DJ Perch (producent, lider, live dub master) oraz MC Dub Dadda powraca na okolicznościową trasę z okazji rocznicy istnienia, w ramach której wystąpią w Czwórce. Od 1996 roku wyjątkowo blisko związani są z Polską, odwiedzając ją corocznie i posiadając tu wysoki status, zbudowany latami pięknych koncertów. Polecam to niepowtarzalne wydarzenie – informuje Mirosław "Maken" Dzięciołowski, prowadzący audycję "Strefę Dread" w radiowej Czwórce, DJ i ekspert sceny reagge.

Zion Train promo fot Bartek Muracki_03_2_preview 1200.jpg
30-lecie Zion Train. "Kultura alternatywna to dla nas mainstream"
Plakat promujący wydarzenie Plakat promujący wydarzenie

ZOBACZ WIĘCEJ Bitamina, Wasabi i inni - Koncerty Czwórki >>>

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Zespół po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 1996 roku. Na przestrzeni lat występował w naszym kraju w różnych składach i pojawił się na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy „Tam Gdzie Biją Źródła”. Koncert w 2004 roku na Przystanku Woodstock będzie pamiętany jako największy dub show w historii światowej muzyki. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka.

***

Zapraszamy do słuchania nagrania koncertu Zion z cyklu "Koncerty Czwórki".

mat. pras./kd/ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Green Roots - koncert na żywo w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 22:00
Na naszej scenie wystąpił zespół Green Roots, wyróżniony podczas konkursu "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festiwal 2018. Muzycy byli gośćmi DJ Makena w audycji "Strefa Dread".
rozwiń zwiń