Zachować tamten "klymat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 15:00
Czy zwykła pamięć o tym, co minęło to już patriotyzm? A może wstydzimy się swoich lokalnych przyzwyczajeń, strojów, albo gwary?
Audio

Grupa Teatralna Warszawiaki powstała spontanicznie łącząc miłośników dawnej Warszawy we wspólnym działaniu. Na co dzień rekonstruują wizerunek warszawiaka, dbają o każdy detal ubioru, kultury, obyczajów, gwary… wszystko po to, by odwzorować przeszłość i wiernie przekazać ją mieszkańcom dzisiejszej stolicy.

Spacerują po Warszawie, fotografują, szukają śladów przeszłości, a także robią coś więcej - próbują ocalić od zapomnienia tamtą Warszawę, jej "kliymat" i "faszon".

Gośćmi audycji "Na cztery ręce" byli przedstawiciele Grupy Teatralnej Warszawiaki. Czy czują się współczesnymi, lokalnymi patriotami?  

Posłuchaj nagrania rozmowy ze studia Czwórki, a także reportażu pt. "Warsiawska mowa", autorstwa Magdy Skawińskiej, klikając w załączone pliki dźwiękowe.

/


Czytaj także

Pokaż najgorszą polską reklamę

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 07:00
W audycji "Na cztery ręce" rozmawiamy o reklamach, które przekroczyły wszelkie granice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To powstanie nie mogło się udać"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 07:10
Zbliża się 3 października, czyli data zakończenia Powstania Warszawskiego. Może warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć liczbom. - Nie mieliśmy żadnej przewagi, to powstanie nie mogło się udać - mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak budowano największe stołeczne arterie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 19:23
Czwórka przenosi się w czasie, tym razem do lat 60. i 70. Dzięki Archiwum Polskiego Radia możemy wam zaprezentować materiały sprzed kilkudziesięciu lat. Posłuchaj, jak na radiowej antenie relacjonowano budowę największych warszawskich tras.
rozwiń zwiń