X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zachować tamten "klymat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 15:00
Czy zwykła pamięć o tym, co minęło to już patriotyzm? A może wstydzimy się swoich lokalnych przyzwyczajeń, strojów, albo gwary?
Audio

Grupa Teatralna Warszawiaki powstała spontanicznie łącząc miłośników dawnej Warszawy we wspólnym działaniu. Na co dzień rekonstruują wizerunek warszawiaka, dbają o każdy detal ubioru, kultury, obyczajów, gwary… wszystko po to, by odwzorować przeszłość i wiernie przekazać ją mieszkańcom dzisiejszej stolicy.

Spacerują po Warszawie, fotografują, szukają śladów przeszłości, a także robią coś więcej - próbują ocalić od zapomnienia tamtą Warszawę, jej "kliymat" i "faszon".

Gośćmi audycji "Na cztery ręce" byli przedstawiciele Grupy Teatralnej Warszawiaki. Czy czują się współczesnymi, lokalnymi patriotami?  

Posłuchaj nagrania rozmowy ze studia Czwórki, a także reportażu pt. "Warsiawska mowa", autorstwa Magdy Skawińskiej, klikając w załączone pliki dźwiękowe.

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokaż najgorszą polską reklamę

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 07:00
W audycji "Na cztery ręce" rozmawiamy o reklamach, które przekroczyły wszelkie granice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To powstanie nie mogło się udać"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 07:10
Zbliża się 3 października, czyli data zakończenia Powstania Warszawskiego. Może warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć liczbom. - Nie mieliśmy żadnej przewagi, to powstanie nie mogło się udać - mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak budowano największe stołeczne arterie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 19:23
Czwórka przenosi się w czasie, tym razem do lat 60. i 70. Dzięki Archiwum Polskiego Radia możemy wam zaprezentować materiały sprzed kilkudziesięciu lat. Posłuchaj, jak na radiowej antenie relacjonowano budowę największych warszawskich tras.
rozwiń zwiń