X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brudno, jak w Wiśle? "Polskie rzeki wcale nie są tak zanieczyszczone"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:28
Zdaniem Michała Lasocika z Klubu Gaja, z polskimi rzekami wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. – To stereotyp, że rzeki te są tak brudne, że nie można się zanurzyć w nich choćby po kolana – tłumaczy gość "Na cztery ręce".
Audio
  • Polskie rzeki wcale nie są tak zanieczyszczone, jak sądzimy - rozmowa z Michałem Lasocikiem z Klubu Gaja (Na cztery ręce/Czwórka)
  • Akcja "Big jump", czyli wielki skok do rzeki - materiał Karola Pawłowickiego (Na cztery ręce/Czwórka)
  • Reportaż pt. "Wzdłuż rzeki Bug” autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Na cztery ręce/Czwórka)
Brudno, jak w Wiśle? Polskie rzeki wcale nie są tak zanieczyszczone
Foto: (fot. Marek and Ewa Wojciechowscy/Wikimedia Commons)

Choć czasem, przebywając na przykład nad Wisłą, czujemy nieprzyjemny zapach, zdaniem eksperta, sytuacja wcale nie jest zła. – Ludzie nie rozumieją procesów, na przykład gnilnych, które w sposób naturalny zachodzą w rzekach i powodują wydzielanie różnych aromatów – tłumaczy Lasocik.

Podobnie jest z teorią, że "można się kąpać w rzekach, dopóki nie wpłynął do wielkich miast". – Z badań, które prowadziłem w ubiegłym roku wynikało, że w niektórych miejscach w Wiśle na terenie stolicy można śmiało wchodzić do wody – mówi Lasocik. – Nie było tam ani zbyt wielkiego stężenia azotanów, ani chloru, który jest wyjątkowo groźny dla zdrowia.

W weekend, 13-14 lipca, miała miejsce we wszystkich niemal większych miastach Europy akcja "Big jump", czyli wielki skok do rzeki, związana z programem "Zaadoptuj rzekę", który wystartował w 2005 roku. Miała ona na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miast na kwestię czystości rzek, a także przekonać ich, by chronili te rzeki.

Podczas tegorocznej akcji Big jump kilkadziesiąt osób weszło do Wisły, by zwrócić uwagę na problem czystości polskich rzek. – Być może takie akcje przyniosą w końcu rezultat, gdy zbierze się kilka osób i zaczną oczyszczać tę rzekę – przekonywał jeden z uczestników zdarzenia.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologiczny spływ Wisłą: 861 km na "butelkowej" tratwie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 10:39
Chcą dopłynąć z Krakowa aż do Bałtyku. Płyną tratwą, wykonaną z butelek typu PET. Gdy uda im się osiągnąć cel, butelki poddane zostaną recyklingowi. Grupa odważnych maturzystów chce pokazać, że ekologiczne naprawianie świata warto zacząć od siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaki zwiększają wartość domów?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 19:07
Ptaki mają niebagatelny wpływ na wartość nieruchomości. Ich obecność może zwiększyć cenę domu bowiem nawet aż o 30 tys. dolarów – wyliczył naukowcy z amerykańskiego stanu Texas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielony Jazdów - inicjatywa bez wydruków

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:32
Organizatorzy Zielonego Jazdowa, letniej inicjatywy pod warszawskim CSW, pełnej artystycznych i kulinarnych atrakcji zdecydowali, że obejdą się bez zaśmiecających miasto ulotek i plakatów. Postawili na ekologię.
rozwiń zwiń