X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekologiczny spływ Wisłą: 861 km na "butelkowej" tratwie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 10:39
Chcą dopłynąć z Krakowa aż do Bałtyku. Płyną tratwą, wykonaną z butelek typu PET. Gdy uda im się osiągnąć cel, butelki poddane zostaną recyklingowi. Grupa odważnych maturzystów chce pokazać, że ekologiczne naprawianie świata warto zacząć od siebie.
Audio

- Chcemy udowodnić, że my, młodzież, powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zabrać się za otaczające nas środowisko – opowiada Zuzanna Łukasik. – Nie jest problemem wyjechać na drugi koniec świata i tam zmieniać ludzi. Moim zdaniem najtrudniejsze jest zmienianie swojego najbliższego otoczenia, środowiska, ludzi, którzy nas wychowali i mięli na nas największy wpływ.

Projekt Baltica jest inicjatywą tegorocznych maturzystów. Chodzi o to, by przywrócić Wiśle jej dawny blask, a przy okazji promować recycling. Zuzanna Łukasik więc wraz z Bartoszem Jezierskim i resztą załogi płynęli Wisłą w dół rzeki… na tratwie, skonstruowanej z butelek.

– Kąpaliśmy się w rzece aż do Puław, a potem zaczęła ona wyglądać i pachnieć tak, że przez trzy dni podróży, aż do Warszawy, baliśmy się zanurzyć w niej choćby stopy – opowiada Bartek Jezierski. – Najpiękniejsze są jednak dziewicze wyspy na Wiśle. To małe wysepki, które zdarzają się na całej długości rzeki, nie ma na nich nic poza piaskiem i kilkoma drzewami. Im bliżej Warszawy, tym więcej na nich śmieci.

Między śmieciami, które załoga tratwy zaczęła zbierać, znaleźć można było m.in. jajka rybitw i mew. Dowiedz się więcej o tej fascynującej wyprawie, słuchając całego rozmowy z Zuzanną Łukasik i Bartoszem Jezierskim w "Poranku". Zobacz także zdjęcia z rejsu, oglądając wideo ze studia.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą ekstremalne zmiany w klimacie?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 08:50
Anomalie cieplne, jakich doświadczamy tej zimy zaskakują florę i faunę. Wyjątkowo wysokie temperatury, silne wichury i burze mamy także w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załaduj do pełna, czyli jak się jeździ samochodem na prąd

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 12:30
Nie wydaje dźwięku, nie zanieczyszcza powietrza, ma tanie zasilanie i można go doładować we własnym garażu. Czy samochód elektryczny stanie się przebojem polskich dróg?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ile bycie "eko" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 08:00
"Nie kibicuj niszczeniu lasów!" – to nowa kampania społeczna Polskiej Zielonej Sieci i temat rozmowy o ekologii w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minielektrownie pojawią się w naszych ogródkach?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 17:57
Każdy z nas będzie mógł bez problemu zainstalować sobie "przydomową elektrownię" i korzystać z niej bez zbędnych formalności. Do tego mamy dostać dofinansowanie od państwa – to nowy projekt ustawy Ministerstwa Gospodarki.
rozwiń zwiń