Home stager - kim jest mieszkaniowy "magik"?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 14:15
Home stager zajmuje się metamorfozą wnętrz, rozpoznaje problemy z aranżacją mieszkania i wprowadza konieczne zmiany, by łatwiej było je sprzedać lub wynająć. - To taka "domowa inscenizacja". Pokazujemy naszym klientom, jak funkcjonuje dane mieszkanie m.in. poprzez odpowiednie umeblowanie - tłumaczyła Lidia Gombos.
Audio
  • Jak przygotować mieszkanie pod wynajem lub sprzedaż - rozmowa z Lidią Gombos (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kamila Dębczak, Lidia Gombos i Kuba Marcinowicz w studiu
Kamila Dębczak, Lidia Gombos i Kuba Marcinowicz w studiuFoto: Czwórka

renowacja mebli Budzich 1200.jpg
Renowacja mebli - sprawdź, od czego zacząć

W tym zawodzie pracują m.in. architekci, ale także projektanci wnętrz. Jak podkreślała ekspertka Czwórki, chcąc wynająć lub sprzedać mieszkanie, powinniśmy przede wszystkim pozbyć się zbędnych elementów wyposażenia, unikać nagromadzenia sprzętów. - Jeśli rzeczy jest zbyt dużo, mogą przytłaczać, a chodzi o to, by pokazać podstawowe funkcje danego pomieszczenia. Jeśli w salonie stoi suszarka na mokre ubrania, zaburza ona te funkcje, jakie salon powinien pełnić - mówiła ekspertka. Jak podkreślała, klienci podejmują decyzję o zakupie bądź wynajmie lokum w ciągu kilku pierwszych sekund obecności w nim, dlatego mieszkania przygotowuje się także pod kątem funkcjonalności.

Na czym to polega? W jaki sposób home stager rozwiązuje problemu aranżacyjne i jaką rolę w sprzedaży mieszkania pełni światło? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Lidia Gombos (architekt, autorka bloga projektantkamaplan.blogspot.com)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/mg

Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tkaniny - jak je dobrać, aby zdobiły wnętrze?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:00
Zamszowe, włoskie, lejące, obiciowe, dekoracyjne… Rodzajów tkanin jest naprawdę wiele. - Nic tak nie ociepla wnętrza naszego mieszkania jak tkaniny - mówi Artur Indyka, projektant, dekorator i autor programu "Meblokreacje".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renowacja mebli - sprawdź, jak zacząć

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:04
Jak przekonywała blogerka Małgorzata Budzich, odnawianie mebli warto zacząć od… zarezerwowania czasu. Najlepiej przynajmniej całego weekendu.
rozwiń zwiń