Kupujesz mieszkanie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 16:03
Jaka jest wysokość mieszkania, którędy przebiegają przewody elektryczne, instalacje wodne, od której strony usytułowane są okna, i które ściany są nośne, a które w każdej chwili będziemy mogli "przesunąć" - jeśli chcesz kupić mieszkanie, powinieneś zwrócić uwagę na te właśnie elementy. Ale nie tylko.
Audio
  • Na co zwracać uwagę podczas kupowania mieszkania? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kuba Marcinowicz, Joanna Majewska, Kamila Dębczak
Kuba Marcinowicz, Joanna Majewska, Kamila DębczakFoto: Czwórka

ndt tkaniny czwórka 1200x660.jpg
Jak dobierać tkaniny, by zdobiły wnętrze?

- Jeśli chcemy kupić mieszkanie w centrum miasta liczmy się z tym, że w takich miejscach nie buduje się właściwie nowych osiedli, więc będzie to rynek wtórny, a mieszkanie nadawać się będzie do generalnego remontu - mówiła Joanna Majewska z Pogotowia wnętrzarskiego. - Dlatego w ostatecznym rozrachunku wydamy na nie znacznie więcej pieniędzy niż, gdybyśmy kupili lokum w stanie deweloperskim.

Jak tłumaczyła ekspertka, jednym z elementów, o którym z reguły się nie pamięta - a warto - jest sprawdzenie stanu ścian, zanim przystapimy do zakupu. - W przeciwnym razie czeka nas prawdopodobnie wygładzanie ich, a to oznacza remont, czyli przywożenie kilogramów gipsu i zmniejszanie powierzchni pokoju - ostrzegała.

Joanna Majewska Remont mieszkania jest jak rozbijanie ułożonych klocków domina. Jeśli ruszymy jedną rzecz, natychmiast trzeba będzie remontować kolejne.

Gdzie leży granica opłacalności kupna mieszkania? Dlaczego warto sprawdzić "rzut" mieszkania przed zakupem i dowiedzieć się, w jakiej technologii został wybudowany blok? Kogo warto zapytać o sąsiadów, by usłyszeć o nich prawdę i jak sprawdzić poziom wytłumienia mieszkań? Czy istnieje "złoty rozkład pomieszczeń", który każdemu będzie się podobał? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Joanna Majewska (Pogotowie wnętrzarskie)

Data emisji: 29.09.2017

Godzina emisji: 8.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renowacja mebli - sprawdź, jak zacząć

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:04
Jak przekonywała blogerka Małgorzata Budzich, odnawianie mebli warto zacząć od… zarezerwowania czasu. Najlepiej przynajmniej całego weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Home stager - kim jest mieszkaniowy "magik"?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 14:15
Home stager zajmuje się metamorfozą wnętrz, rozpoznaje problemy z aranżacją mieszkania i wprowadza konieczne zmiany, by łatwiej było je sprzedać lub wynająć. - To taka "domowa inscenizacja". Pokazujemy naszym klientom, jak funkcjonuje dane mieszkanie m.in. poprzez odpowiednie umeblowanie - tłumaczyła Lidia Gombos.
rozwiń zwiń