Antyczne meble. Jak je odrestaurować i jak o nie dbać?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 13:55
Wiekowe meble i przedmioty potrafią stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Dobrze dobrane, odnowione, utrzymane mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Gdzie znaleźć takie stare meble, jak je doprowadzić do stanu użytkowania, jak o nie dbać?
Audio
  • Jak rozpoznać meble antyczne, czy każdy antyk da się odnowić i jak się do tego zabrać? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Halfpoint

kot design 1200.jpg
Zorganizuj przestrzeń na miarę swojego pupila

Nie wszystkie stare meble to antyki. - Przede wszystkim mebel antyczny musi mieć swoje lata, a przyjmowana granica to dwieście lat. Powinien być wykonany tak, by można było bez problemu mu tę metrykę przypisać - tłumaczyła Aneta Bukowska. Jak przekonywała - nie wszystkie antyki muszą być drogie.

Jak odróżnić wartościowy, unikatowy mebel od zwykłego, wykonanego przez stolarza, i tylko stylizowanego na konkretną epokę? Czy każdy mebel da się odnowić i jak się do tego zabrać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.


Kamila Dębczak, Kuba Marcinowicz i Aneta Bukowska w studiu Kamila Dębczak, Kuba Marcinowicz i Aneta Bukowska w studiu

Aneta Bukowska Poszukiwania meblowych pereł warto zacząć od strychów i piwnic naszych cioć i babć. Dziś modne jest wzornictwo powojenne, więc cenne elementy z tego okresu często można tam znaleźć

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Aneta Bukowska (autorka bloga starychmebliczar.pl)

Data emisji: 24.11.2017

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Tkaniny - jak je dobrać, aby zdobiły wnętrze?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:00
Zamszowe, włoskie, lejące, obiciowe, dekoracyjne… Rodzajów tkanin jest naprawdę wiele. - Nic tak nie ociepla wnętrza naszego mieszkania jak tkaniny - mówi Artur Indyka, projektant, dekorator i autor programu "Meblokreacje".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy kolor ścian ma wpływ na to, jak czujemy się we wnętrzach?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 13:34
Moda na białe i szare pomieszczenia powoli odchodzi do lamusa. Najnowsze trendy proponują odważne łączenie na pozór niepasujących do siebie barw. Kolor na ścianach daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa? A może to tylko tymczasowa moda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:31
- Drewno od zawsze było obecne w designie i budownictwie, ale dopiero teraz ludzie zaczęli doceniać ciepło jakie wprowadza we wnętrzu. Stanowi balans w stosunku do wszystkich innych wykorzystywanych materiałów - mówiła Aneta Krzyżak z nietylkomeble.blogspot.com.
rozwiń zwiń